Czerwiec 2017

27.06.2017

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych rozmawiał o powieści Mai Lunde “Historia pszczół”. Dyskusję rozpoczęliśmy od głośnego przeczytania wywiadu z pisarką w Wysokich Obcasach z 23 kwietnia 2016 roku.
Podczas rozmowy klubowicze podkreślali, jak ważne są takie książki, jak “Historia pszczół”, książki kształtujące poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat, budzące niepokój, który sprawia, ze chcemy coś zmienić.
Polecamy. Książka dostępna jest w zbiorach biblioteki.

 

 


23.06.2017

22 czerwca gościem ostatniego przed wakacjami Salonu Literackiego była Hanna Cygler – jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek.

Spotkanie należało do tych, o których się długo pamięta – Pani Hanna Cygler jest wspaniałą rozmówczynią o niezwykłym poczuciu humoru, więc dwie godziny minęły nie wiadomo kiedy.

Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki Pan Hanny Cygler “Tylko kochanka”.

Wywiad z naszym gościem przeprowadziła Mariola Bibel.

 

 

 

 


22.06.2017

Na ostatnim przed wakacjami Spotkaniu z historią naszym gościem był Jarosław Malecki z Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej. Tematem odczytu była bitwa pod Grunwaldem 1410 r.

 

 


14.06.2017

13 czerwca odbyła się ostatnia przed wakacjami Kanapa Coolturalna. Naszym gościem była Helena Orlińska – nauczycielka, reżyser Grupy Teatralnej „Trójeczka” oraz Teatru Stolikowego ODK „Jedność oraz grupa teatralna “Trójeczka”, która od 1999 roku działa w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie.
Spotkanie zostało zatytułowane „Moja pasja teatr”, a w programie znalazły się:
– wywiad z Heleną Orlińską,
– spektakl p.t.: „Dziób w Dziób” – Grupa Teatralna „Trójeczka”
reż. Helena Orlińska, scen. Malina Prześluga,
– teatralna niespodzianka „Trójeczki”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


9.06.2017

8 czerwca odbyło się spotkanie z Anną Balińską i promocja jej drugiej książki – „Szczęście od jutra”.

Anna Balińska jest iławianką. Napisała dwie powieści, których głównymi bohaterkami są kobiety. Pierwsza, „Pod pelargoniowym balkonem” (wyd. 2016) rozgrywa się w Iławie, a pozytywne opinie czytelniczek skłoniły autorkę do napisania kolejnej.
„Szczęście od jutra” miało swoją premierę w czasie Targów Książki w Warszawie 18-21.05.2017r.

Więcej informacji o autorce i o książce na: annabalinska.blog.pl, konwenanse.blog.pl.