DKK

 

Na listopadowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych rozmawialiśmy o książce Jean Nathan Jean „Sekretne życie samotnej lalki” – biografii nieznanej w Polsce pisarki, fotografki i modelki, autorki kultowych w Stanach Zjednoczonych książek dla dzieci, Dare Wright.

O książce >>>

Na kolejnym spotkaniu, 11 grudnia 2018, dyskutować będziemy o powieści Alex Marwood  „Najmroczniejszy sekret”.


Za nami listopadowe spotkania w Dyskusyjnych Klubach Książki dla dzieci. Spotkania z ciekawymi książkami, które są warte polecenia.

Grupa młodsza rozmawiała o powieści Agnieszki Tyszki „Zosia z ulicy Kociej” – zabawne przygody, sympatyczni bohaterowie, umiejętność patrzenia na świat oczami dziecka sprawiły, że książka naszym młodym klubowiczom bardzo się podobała.

W grupie starszej rozmawialiśmy o „Zielonych martensach” Joanny Jagiełło, powieści, która otrzymała II nagrodę w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

O książce >>>

 

mbp ostroda biblioteka

2 października Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych rozmawiał o powieści Fredrika Backmana “Britt-Marie tu była”. Pełna ciepła opowieść urzekła klubowiczów. Jednych poruszyła, ale i rozbawiła, innych zasmuciła, ale podobała się wszystkim. Gorąco polecamy.
Na kolejnym spotkaniu, 6 listopada, rozmawiać będziemy o “Sekretnym życiu samotnej lalki” Jean Nathan.

 


4 października na spotkaniach DKK spotkały się dwie grupy – przed południem młodsza, ze Szkoły Podstawowej nr 6, rozmawiała o książce Dariusza Rekosza, opowiadającej o przygodach młodych detektywów – Leszka i Alicji – „Mors, Pinky i zaginiony sztandar”, natomiast starsza, ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmierzyła się z „Lolkiem” Adama Wajraka, pięknej opowieści, którą powinien przeczytać każdy, kto chciałby przygarnąć psa.

Obie książki gorąco polecamy – są dostępne w bibliotece.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

4 września Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych spotkał się z nagrodzonym Paszportem Polityki esejem osobistym Marcina Wichy “Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.
Relację z naszego spotkania napisała klubowiczka współpracująca z portalem Ostróda Flesz :

Czytaj więcej>>>

 


Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych 12 czerwca rozmawiał o reportażach z Rosji i innych państw dawnego Związku Radzieckiego autorstwa Jacka Hugo-Badera, publikowanych pierwotnie przez Gazetę Wyborczą w latach 90. XX wieku.

O książce >>>

Kolejne spotkanie odbędzie się po wakacjach – 4 września, a rozmawiać będziemy o książce Marcina Wichy „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”.

 


Za nami ostatnie w tym roku szkolnym spotkania dziecięcych klubów. Młodsza grupa w maju rozmawiała o pełnych emocji opowiadaniach Barbary Kosmowskiej z książki „Kolorowy szalik”, a w czerwcu o lekturze zdecydowanie lekkiej, miłej, zabawnej i już wakacyjnej –  „Wakacjach grzecznego psa” Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Klubowicze polecają wszystkie książki z cyklu o psie Winterze.

Grupa starsza zmierzyła się z lekturami zdecydowanie poważniejszymi – w maju czytaliśmy pierwszą część z cyklu „Meto” Yvesa Greveta – „Dom”, a w czerwcu  „Oskara i Panią Różę” Erica-Emmanuela Schmitta i było to jedno z najwspanialszych spotkań młodych klubów.

We wrześniu grupa młodsza rozmawiać będzie o powieści Dariusza Rekosza „Mors Pinky i zaginiony sztandar”, grupa starsza zaś o „Lolku” Adama Wajraka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


8 maja DKK dla dorosłych rozmawiał o powieści Sue Monk Kidd „Sekretne życie pszczół”

„Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł.

Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…

Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.”

źródło: Sekretne życie pszczół”

Na kolejne spotkanie Klubu zapraszamy 12 czerwca 2018. Będziemy rozmawiali o reportażach Jacka Hugo Badera „W rajskiej dolinie wśród zielska”.