Grudzień 2009

10.12.2009

9 grudnia młodzież z Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum w Ostródzie zaprezentowała w bibliotece wiersze Edwarda Stachury i myśli Paulo Coelho w wieczornicy “Wędrówką życie jest człowieka, przygotowanej pod kierunkiem Jolanty Demczuk i Marii Piotrowskiej.

 

 

 


8.12.2009

7 grudnia odbyło się spotkanie spotkanie skierowane do nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli WOS i historii, młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osób zainteresowanych wychowaniem patriotycznym i obywatelskim, którego głównym elementem była debata pn. „Spór o patriotyzm”.
Datę poprowadził dr hab. Janusz Hochleitner z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a udział w niej wzięli: Krystyna Andrzejewska, Ryszard Bogucki, Wioletta Gutfrańska, Tomasz Krzeszewski, Artur Lipka, Tadeusz Peter, Aneta Pietrzyk, ks. Thomas Zielonka oraz dr Daniel Wicenty z IPN w Gdańsku.

Spotkaniu towarzyszyły dwie wystawy przygotowane przez oddział gdański Instytutu Pamięci Narodowej: „Dni Solidarności” oraz „Stan Wojenny” oraz prezentacja multimedialnego materiału „Patriotyzm – lokalne przemyślenia”, powstałego na podstawie sondy przeprowadzonej wśród mieszkańców Ostródy.
Spotkanie swoim patronatem objął Starosta Powiatu Ostródzkiego oraz Burmistrz Miasta Ostróda.

 

 


3.12.2009

2 grudnia w naszej czytelni odbył się kiermasz świąteczny oraz wystawa świątecznego rękodzieła artystów z Ostródy i Morąga.