Grudzień 2010

23.12.2010

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 23.12.2010 rozmawialiśmy o Świętach Bożego Narodzenia w naszych domach, o zwyczajach i potrawach wigilijnych. Przeczytaliśmy i dokładnie obejrzeliśmy książeczkę “Sanie świętego Mikołaja”. Dzieci narysowały Święta w swoim domu.

 


20.12.2010

Szkoła pisarzy – świąteczne niespodzianki

18 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie w Szkole Pisarzy. Wylosowane zostały trzy recenzje, których autorki wybrały sobie nagrody, ale ponieważ okres świąteczny to czas niespodzianek, pozostałe uczestniczki spotkania również zostały nagrodzone.
Na kolejne spotkanie i losowanie nagród zapraszamy 22 stycznia 2011 r.

 


17.12.2010

Ubieranie choinki w bibliotece

17 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Zwariowanych Robótek. Uczyłyśmy się na nim składania serwetek, która to umiejętność może się niebawem bardzo przydać przy przygotowywaniu świątecznych spotkań. Dziewczynki ubrały choinkę w holu Biblioteki oraz wspólnie nakryły do stołu, przy którym miło spędziłyśmy czas przy słodkim poczęstunku
i słuchając kolęd.
Na następne zajęcia twórcze zapraszamy 7 stycznia 2011 r.

 


17.12.2010

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 16.12.2010 rozmawialiśmy o Świętach Bożego Narodzenia. Przeczytaliśmy opowiadanie “Czekoladowe wypieki” z książki Ursel Scheffler “Niezwykły czas Adwentu”. Dzieci wykonały duże i małe gwiazdy z kolorowego papieru.

 


13.12.2010

Zajęcia twórcze – wykonywanie ozdób

Na zajęciach twórczych 3 i 10 grudnia dziewczynki z Klubu Zwariowanych Robótek wykonały ozdoby z surowców naturalnych. Wykorzystany materiał to karton i kolorowe ziarna. 17 grudnia odbędzie się spotkanie świąteczne z kolędami i słodkim poczęstunkiem.

 


11.12.2010

Wieczór poetycki, zatrzymanie czasu

W zimowe popołudnie 8 grudnia w Czytelni zagościła poezja i muzyka. Młodzi wykonawcy
z Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum sprawili, że zasłuchana i zapatrzona w piękne fotografie prezentowane w formie pokazu multimedialnego publiczność nie czuła upływającego czasu.
Wieczornica, czyli spotkanie z poezją: W górach jest wszystko, co kocham została przygotowana pod kierunkiem Jolanty Demczuk, Iwony Gesek i Marii Piotrowskiej.

 

 

Grudniowe spotkanie DKK

Na grudniowym spotkaniu naszego Klubu omawialiśmy ciepłą, pogodną i napisaną z ogromnym wdziękiem powieść Mary Ann Shaffer i Annie Barrows “Stowarzyszenie Miłośników Literatury
i Placka z Kartoflanych Obierek”. Książka o książkach i oczytaniu, o terapeutycznym oddziaływaniu literatury, o trudach okupacji na Wyspach Normandzkich, o miłości i przyjaźni. Książka, którą warto przeczytać, nawet jeśli nie lubi się powieści epistolarnych. Polecamy ją na długie zimowe wieczory. 5 stycznia zapraszamy na spotkanie z powieścią Marty Syrwid “Zaplecze”, a w lutym porozmawiamy o książce Henniga Mankella “O krok”.

 

 


10.12.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 9.12.2010 to zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Poznaliśmy książki związane z tym tematem, rozmawialiśmy o tym, z czym kojarzą nam się Święta. Dzieci wysłuchały opowiadania “Poczta od świętego Mikołaja” z książki Ursel Scheffler “Niezwykły czas adwentu”. Wykonały przepiękne anioły, które świątecznie udekorowały okno wystawowe biblioteki.

 


8.12.2010

Zimowe spotkanie dziecięcego DKK

7 grudnia w dziecięcym DKK spotkałyśmy się z opowiadaniem Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel Idealne święta ze zbioru “Opowiadania wigilijne : pod choinkę od polskich pisarzy”.
Nasze grudniowe spotkanie miało szczególny charakter, bowiem nie tylko rozmawiałyśmy
o przeczytanym opowiadaniu, ale też o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia i ich magii. Bardzo miło spędziłyśmy razem czas w nastroju mikołajkowo-świątecznym, przy słodkim poczęstunku, śpiewając kolędy.
W styczniu spotykamy się z kolejną częścią przygód Grega Heffleya, o których Jeff Kinney opowiada w Dzienniku cwaniaczka. Szczyt wszystkiego.

 


2.12.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 2.12.2010 to wspominanie imienin pluszowego misia. Przeczytaliśmy dwa opowiadania z książeczki “Bajki Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego. Dzieci wykonały ilustracje do przeczytanego tekstu.