Grudzień 2011

“Czwartkowe spotkania z książką” 29.12 2011

Uczestnicy “Czwartkowych spotkań z książką” 29.12.2011 poznawali czasopisma dla najmłodszych. Rozmawialiśmy też o prezentach, które czekały pod choinką. Z ostatniego numeru “Świerszczyka” (24/2011) przeczytaliśmy opowiadanie “Pomyłka”; następnie, zainspirowani przygodą, która spotkała Świerszczyka Bajojka, uczestnicy narysowali prezenty otrzymane od Mikołaja.

 


Spotkanie DKK – grudzień

20 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym rozmawialiśmy o powieści Laury Esquivel “Przepiórki w płatkach róży” oraz obejrzeliśmy zrealizowany na podstawie powieści film w reżyserii Alfonsa Arau. Omawiana na spotkaniu książka oczarowuje klimatem – magią, opisami pełnymi smaków i zapachów. Polecamy ją szczególnie tym czytelnikom, którzy lubią, charakterystyczną dla współczesnej prozy południowoamerykańskiej, poetykę realizmu magicznego.
Na kolejne rozmowy o książce zapraszamy 24 stycznia, a spotykamy się z powieścią Olgi Tokarczuk “Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

 


“Czwartkowe spotkania z książką” 22.12.2011

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 22.12.2011 r. przeczytaliśmy “Opowieść o choince” z książki Anny Sójki “Bajki z Kraju Mikołajów”.
Z kolorowego papieru dzieci wykonały bardzo długi łańcuch, który ozdobił biblioteczną choinkę.

 


Informacja

UWAGA!
Od stycznia 2012 roku dzieci, które nie chodzą do przedszkola
zapraszamy na
“Czwartkowe spotkania z książką”
w każdy czwartek o godz. 11.00

W każdy pierwszy czwartek miesiąca na głośne czytanie
i prezentację nowych książek dla dzieci
na godz. 17.00 zaprasza Miś Czytuś
Pierwsze spotkanie 5.01.2012r. godz. 17.00

Czwartkowe spotkania z książką
odbywają się w Filii nr3 przy ul. Chrobrego 2

 


Życzenia świąteczne dla czytelników biblioteki

 

 

 

 

 

 

 

 

 


“Czwartkowe spotkania z książką”  grudzień 15.12 2011

Podczas spotkania rozmawialiśmy o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. Przeczytaliśmy opowiadanie “Czarodziejska choinka” z książki Agnieszki Rahozy pt.: “Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju”. Następnie dzieci wykonywały bombki na choinkę.

 


Dziecięcy Klub Książki – grudzień 2011

14 grudnia dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki spotkał się z dwoma opowiadaniami ze zbioru “Opowiadania wigilijne”: Barbary Kosmowskiej “Święty Mikołaj z trzepaka” oraz Pawła Beręsewicza “Podłużna paczka w mikołajkowym papierze”.
Grudniowe spotkanie dziecięcego DKK miało świąteczny charakter, a w bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas dwie klubowiczki: Ala Buńka, śpiewając piosenkę Seweryna Krajewskiego “Jest taki dzień” oraz Justynka Morawska, która przeczytała piękny wiersz Krystyny Chojeckiej “Ten nastrój”. Wybrane do omówienia opowiadania przeczytane zostały na spotkaniu, podczas którego zorganizowaliśmy sobie mini-maraton głośnego czytania – opowiadanie Barbary Kosmowskiej, podzielone na fragmenty, czytali po kolei wszyscy uczestnicy spotkania, zaś tekst Pawła Beręsewicza przeczytała pani Teresa Duda.

 

Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem kolędy, słodkim poczęstunkiem i wręczeniem prezentów.
Kolejne spotkanie naszego Klubu odbędzie się w styczniu, a porozmawiamy na nim o książce Renaty Opali “Dzienniczek zakręconej nastolatki”.

 


Kiermasz świąteczny w zamkowej czytelni

10 grudnia odbył się kiermasz świąteczny, na którym zaprezentowane zostały ozdoby i kartki bożonarodzeniowe oraz biżuteria artystyczna wykonane przez uczestników Zajęć Twórczych dla Każdego oraz bibliotekarki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup materiałów na przyszłoroczne zajęcia z dziećmi.

 


Otwarcie wystawy “Lego Space 1987 – 1995”

7 grudnia w Czytelni na ostródzkim zamku odbyło się otwarcie wystawy klocków lego z kolekcji Pana Mariusza KorzakaLego Space 1987-1995. Niezwykła wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie, głównie najmłodszych. Podczas spotkania Pan Mariusz opowiedział o swojej kolekcji, zaprezentował elementy z poszczególnych lat i odpowiadał na pytania publiczności.

Wystawę będzie można oglądać do połowy stycznia 2012 roku. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

 


“Czwartkowe spotkania z książką” 8.12.2011

W ten czwartek gościliśmy Nadleśniczego Nadleśnictwa Miłomłyn pana Wiesława Stachowicza.
Gość przybył z misiem – lotnikiem Edem oraz prezentami dla dzieci.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o lesie i jego mieszkańcach, o drzewach rosnących w Nadleśnictwie, a opowieść o spotkaniu z dwoma niedźwiedziami była fascynująca. Przekazaliśmy w prezencie dla zwierzątek kasztany i żołędzie zebrane jesienią przez dzieci.
Pan Nadleśniczy przeczytał opowiadanie “Choinka dla Dużego Niedźwiedzia” z książki Czesława Janczarskiego “Miś Uszatek”.
W nawiązaniu do opowiadania dzieci wykonały piękny świąteczny las z zielonego brystolu i kolorowych kuleczek.

 


Kiermasz świąteczny w bibliotece

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wystawa w zamkowej bibliotece 2.12.22011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


“Czwartkowe spotkania z książką” 1.12.2011

W czasie spotkania rozmawialiśmy o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, o Św. Mikołaju i oczywiście o prezentach. Przeczytaliśmy książkę Anny Casalis pt.: “Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia”. Następnie dzieci rysowały listy do Świętego Mikołaja.