Grudzień 2014

18.12.2014

18 grudnia 2014 roku w Salonie Literackim odbyło się spotkanie autorskie z Anną Sakowicz, autorką książek “Żółta tabletka” i “Złodziejka marzeń”.

Było bardzo kameralnie, ale bardzo miło. Pani Anna opowiadała o początkach swojej pisarskiej przygody, która rozpoczęła się od pisania bloga: http://kuradomowa.blogujaca.pl/ i o swoich książkach.

 

 


15.12.2014

15 grudnia 2014 roku, z okazji 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, odbyło się spotkanie z Władysławem Kałudzińskim, prezesem Stowarzyszenia “Pro Patria”.

Pełne emocji wspomnienia naszego Gościa, który opowiadał o przeżyciach z okresu internowania, uzupełniła Jego żona – Teresa Kałudzińska.

Wydarzeniem towarzyszącym było otwarcie wystawy „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – Kapłan Niezłomny. W 30. rocznicę śmierci”, o której opowiedział jej autor – Kazimierz Wosiek.

Wystawę można było następnie oglądać w godzinach pracy biblioteki do połowy stycznia 2015 roku.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy biblioteki z Katolickim Stowarzyszeniem “Civitas Christiana” oraz NSZZ “Solidarność” w Ostródzie.

 

 


13.12.2014

13 grudnia 2014 roku odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie w cyklu “Kanapa Coolturalna”, zatytułowane “Nic bez muzyki, wszystko dla muzyki…”.

Na czerwonej kanapie gościliśmy Pawła Krześniaka i Damiana Rejniaka – projekt Łosoś oraz zespół Ejtobangla z Olsztyna, który w naszym mieście znany jest dzięki swojemu zaangażowaniu w projekty charytatywne.

Z muzykami rozmawiał Mateusz Szturma, który od początku współpracuje przy realizacji kanapowych spotkań i po raz kolejny przygotował je merytorycznie.

“Kanapa” w nowym sezonie kulturalnym organizowana jest we współpracy z Agencją Kultury.

 

 


11.12.2014

11 grudnia 2014 roku odbyło się ostatnie w tym roku “Spotkanie z historią”. Autorem prelekcji “Dżuma w Prusach Książęcych i w Polsce na początku XVIII w.”, której mogliśmy na nim wysłuchać jest bibliotekarz z Czytelni na zamku – Piotr Stefaniak.

 

 


10.12.2014

10 grudnia 2014 roku po raz drugi odbyły się rodzinne warsztaty rękodzieła Nie tylko Mama i ja – tym razem tworzyliśmy ozdoby świąteczne. Atmosfera, jak zawsze, była wspaniała i tylko żałujemy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca na naszych warsztatach wszystkim zainteresowanym.