Grudzień 2015

17.12.2015

17 grudnia 2015 roku odbyło się ostatnie w tym roku “Spotkanie z historią”, na którym prelekcję „Emilia Sukertowa-Biedrawina – w poszukiwaniu regionalnej tożsamości” wygłosił prof. dr hab. Stanisław Achremczyk.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa zorganizowana w 45. rocznicę śmierci Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

 

 


9.12.2015

9 grudnia 2015 roku odbył się wieczór z poezją “Jesienne nastroje” – spektakl poetycko muzyczny przygotowany przez Iwonę Ciunelis i Marię Piotrowską z uczniami Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum.

Wieczór rozpoczął się “Jesienną zadumą” (tekst. Jerzy Harasymowicz, muzyka Elżbieta Adamiak) i od razu zrobiło się bardzo nastrojowo i nostalgicznie.

 

 


7.12.2015

7 grudnia 2015 roku odbyły się charytatywne warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy wykonywali wyjątkowe kartki świąteczne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.

Wsparcia podczas warsztatów udzieliła nam ostródzka artystka, mistrzyni scrapbookingu – Pani Jolanta Jachowicz, a nasza koleżanka z Wypożyczalni dla Dorosłych – Agnieszka Świłło pomagała tym uczestnikom, którzy zdecydowali się na wykonanie kartki metodą quillingu.

W warsztatach udział wzięła malarka i poetka – Pani Maria Dzierżek, która pisała piękne, indywidualne życzenia świąteczne oraz wolontariusze z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu wraz z opiekunami i artystki-malarki z Klubu Plastyka Amatora. Powstało 111 pięknych kartek!