Kwiecień 2015

30.04.2015

30 kwietnia 2015 roku odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Wdowiakiem, który w latach 2008-2012 pracował jako konsul, a następnie I sekretarz w Ambasadzie RP w Wilnie.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o dwóch książkach naszego Gościa: “Bezdrożami Litwy i Inflant. 17 spotkań z Wilniukami” oraz “Bałtycka Droga i Żywy Łańcuch Lwów-Kijów. Eseje i wywiady na 25 lat wolności Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy”.

 

 

 

 


23.04.2015

23 kwietnia 2015 roku odbyło się „Spotkanie z historią”, podczas którego gościliśmy prof. Grzegorza Jasińskiego i wydawcę Waldemara Mierzwę.

Prof. Jasiński jest autorem wstępu do wydanej przez Wydawnictwo Retman książki Wilhelma Roschkowskiego „Na gody. Jutrznia”, której promocja miała miejsce na spotkaniu.

 

 


16.04.2015

16 kwietnia 2015 roku, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych opowieści o wielkich Polakach, laureatką wielu prestiżowych nagród.

Pisarka spotkała się z członkami działającego przy Szkole Podstawowej nr 6 Dyskusyjnego Klubu Książki i Klubu Przyjaciół Książki.

Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki zaprosił na spotkanie Annę Czerwińską-Rydel nie bez powodu – Klub na spotkaniu w marcu rozmawiał o powieści “Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim”, która opowiada o patronie szkoły młodych klubowiczów.

Podczas spotkania Pani Anna w bardzo przystępny sposób opowiadała o bohaterach swoich książek biograficznych, przytaczając wiele nieznanych nam faktów z ich życia. Nawiązała świetny kontakt z uczniami, którzy zadawali wiele interesujących pytań, często zaskakujących i świadczących o tym, że z uwagą słuchali opowieści.

Dzieci przygotowały niespodziankę artystyczną – spotkaniu towarzyszyła wystawa ilustracji do książki “Słońcem na papierze”, a na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali pieśń szkoły “Słońce miej w herbie także ty”.

 

 


16.04.2015

16 kwietnia 2015 roku gościem Salonu Literackiego był Wojciech Gudaczewski, który opowiadał o swojej pracy dziennikarskiej, działalności w stowarzyszeniach i… poezji. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 20-lecia pracy twórczej.