Kwiecień 2019

26.04.2019

Dziś odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Dudzik – fotorelacja. Wystawę można oglądać do 22 maja w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy.

 

 


4.04.2019

W pierwszy czwartek miesiąca kwietnia poświęciliśmy wieczór, aby wspomnieć ostródzkiego artystę – grafika, malarza, poetę – Ireneusza Betlewicza. Spotkanie rozpoczęła prezentacja utworów poetyckich, które odczytwane były przez Monikę Kazimierczyk, Annę Rutkiewicz, Elżbietę Jakubiak, Agnieszkę Stańczak, Kornela Andrzejewskiego, Marię Krystynę Andrzejewską oraz bratową zmarłego autora – panią Iwonę Betlewicz. O oprawę muzyczną spotkania zadbał pan Wojciech Drabik.
 Drugą część naszego spotkania wypełniły wspomnienia zgromadzonych gości. Głos zabierali przyjaciele, rodzina, jak również osoby, które nie miały osobistej styczności z panem Ireneuszem, ale szczególnie cenią twórczość tego artysty.
 Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji piątej rocznicy śmierci autora.

 


3.04.2019

2 kwietnia 2019 roku w czytelni odbyło się kolejne “Spotkanie z historią” organizowane we współpracy z ostródzkim Muzeum. Naszym gościem była pani doktor Joanna Juchniewicz – konstytucjonalista z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Przedmiotem spotkania były pierwsze konstytucje Polski niepodległej, które tworzyły ład prawny odrodzonej Rzeczypospolitej. Po części wykładowej, była możliwość zadawania pytań i dyskusji.
Temat został wybrany w nawiązaniu do setnej rocznicy uchwalenia pierwszej Konstytucji II RP.