Lipiec 2014

26.07.2014

30 lipca 2014 roku w Czytelni w ostródzkim zamku odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej Klubu Plastyka Amatora.

Na wystawie zostały zaprezentowane prace, które powstały podczas pierwszych międzynarodowych warsztatów malarsko-rzeźbiarskich Utrwalamy piękno Ziemi Ostródzkiej obszaru “Natura 2000”.

Plener był współfinansowany przez Gminę Miejską Ostróda w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego – edukacja ekologiczna.

Wystawę można było oglądać do 29 sierpnia.

 

 


24.07.2014

24 lipca 2014 roku w Czytelni w ostródzkim zamku odbyło się spotkanie z rodzinami z Bretanii z regionu Cotes d’Armor, należącymi do Stowarzyszenia Amitié. Spotkanie poprowadziła Pani Hanna Kawałek-Demaire.

Przewodniczący Stowarzyszenia opowiedział o jego historii i działalności, posłuchaliśmy pięknej bretońskiej piosenki, obejrzeliśmy bretońskie krajobrazy i urocze uliczki zaprezentowane w pokazie fotografii przez Panią Hannę Kawałek-Demaire i spróbowaliśmy specjałów kuchni francuskich przez Panią Hannę przygotowanych. Wśród naszych francuskich gości znalazło się kilkoro odważnych, którzy zaprezentowali bretoński taniec.

 

 


1.07.2014

1 lipca 2014 roku odbyło się otwarcie wystawy “Ostróda, jakiej nie znacie…”, na której zaprezentowane zostały grafiki Mirosława Kolbe, fotografie Romualda Aramowicza oraz artefakty ze zbiorów Janusza B. Kozłowskiego.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać krótkiego komentarza dr. Wiesława Skrobota, porozmawiać z Mirosławem Kolbe, który po raz pierwszy zaprezentował swoje prace na wystawie oraz z Romualdem Aramowiczem – znanym ostródzkim fotografikiem-amatorem zatrzymującym w kadrze ważne wydarzenia w naszym mieście.

Wystawę można było oglądać do 29 lipca w godzinach pracy biblioteki.