Lipiec 2018

31.07.2018

W ostatni dzień lipca każdy, kto się zapisał, mógł zagrać w nasz escape room! Biblioteka zamieniła się w las, konkretnie w Baśniobór. Były kolorowe peruki i stroje wesołych wiedźm a gdzieś między nimi i uczestnikami krążył też kolorowy, choć niezbyt wesoły dziad – który zamknął dzieci
w bibliotece i nie chciał wypuścić!

 


25.07.2018

Dzisiaj, w kolejnym dniu wakacji, kolejne spotkanie z literaturą dla dzieci. Tym razem organizowane przez ludzi z zewnątrz, w ramach akcji „Literacki wehikuł czasu”. Nasi pracownicy tylko podpatrują i zastanawiają się, które pomysły warto pożyczyć.

 


25.07.2018

Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy dalsze losy bohaterów Baśnioboru, którzy zakradli się właśnie do tajemniczego stawu. W nawiązaniu do ich przygód, wykonaliśmy z papieru,bibuły
i materiału wodne wróżki.

 


20.07.2018

Środowe zajęcia na zamkowym dziedzińcu były skierowane do młodszych dzieci ale do grupy dołączyły nawet te całkiem duże. Czytaliśmy ” Gruffalo” Julii Donaldson, a zadaniem naszych uczestników było zrobienie ilustracji do tekstu.

 


19.07.2018

 


18.07.2018

Dziś podczas zajęć wakacyjnych w bibliotece miało miejsce spotkanie z wiedźmami, nie tylko tymi z Baśnioboru. Przeczytaliśmy fragment książki, po czym nasi uczestnicy wykonali piękne wiedźmy z papieru i z bibuły.

 


13.07.2018

Podczas dzisiejszego spotkania poszły w ruch igły i… szyliśmy leśne naszyjniki.

 


12.07.2018

Każdy kto dziś przyszedł na warsztaty otrzymał białe mydełko.
Każdy kto dotrwał do końca (czyli 100% uczestników) zabrał do domu piękne, kolorowe mydełko!

Dziś na zamkowym dziecińcu prowadziliśmy warsztaty ozdabiania. Pod naszym czujnym okiem dzieci najpierw przygotowały materiał, następnie naniosły na mydła.

 


11.07.2018

Uczestnicy „wakacji w bibliotece” poznali dalszy ciąg książki „Baśniobór”. Nasi bohaterowie napotkali dziś tajemnicze owady, które zafascynowały się lustrem… Opowieść była inspiracją do dalszej, wspólnej pracy. Z papieru wykonaliśmy gąsienice oraz różne latające owady.

 

 


7.07.2018

6 lipca odbył się wernisaż wystawy poplenerowej V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pod hasłem „Ostródzka przyroda w malarstwie i poezji” realizowanego przez ARS et LIBER Stowarzyszenie Twórców Kultury i Przyjaciół Biblioteki w Ostródzie w dniach 30.06 – 07.07.2018 r.

Plener zrealizowany został w ramach zadania publicznego 3.4. edukacja ekologiczna, działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska współfinansowanego przez Gminę Miejską Ostróda.

W ramach pleneru ogłoszony został konkurs na wiersz, w którym nagrodą jest publikacja
w kalendarzu artystycznym na 2019 r.

W plenerze udział wzięli: Maria Dzierżek, Natalia Efremenko, Lesław Hankiewicz, Jadwiga Janik, Marek Kopczyk, Stanisław Pełka, Alfreda Pisarska, Anna Rutkiewicz, Wiesława Sawicka, Olga Sołowjowa, Bożena Szpaczyńska, Zofia Świat, Ekaterina Tamm, Swietłana Weiss, Melania Witkowska, Monika Zenc-Pawlik oraz gościnnie Luiza Magdalena Duryło.

Autorkami nagrodzonych wierszy, które znajdą się w kalendarzu są: Weronika Borowska, Maria Dzierżek, Ala Pisarska, Wiktoria Płecha i Dominika Smoleńska.

Wystawę można oglądać do końca lipca. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

 

 

 


3.07.2018

3 lipca oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczne wakacje z biblioteką!
Na pierwszym spotkaniu odczytaliśmy pierwszy rozdział „Baśnioboru” – bardzo poczytnej książki dla dzieci i młodzieży w klimacie fantasy.

 

Konkurs dla dzieci
Lodobranie za czytanie
Czytaj i wygraj

 

 


2.07.2018

Ostródzka przyroda w malarstwie i poezji
wernisaż  wystawy
V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego
6.07.2018, godz. 17.00
Czytelnia MBP w ostródzkim zamku