30.11.2015
30 listopada 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie w naszym cyklu Kanapa Coolturalna.
Naszymi gośćmi byli Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki i Teatr „Przebudzeni”. Spotkanie poprowadził Mateusz Szturma.
Jak się robi teatr? Dlaczego to robią? Co im to daje? Pytania zwyczajne, a odpowiedzi poruszały i wzruszały publiczność.
25.11.2015
Z okazji Światowego Dnia Misia, odbyła się uroczystość w bibliotece. Były konkursy z nagrodami i czytanie wiersza Jana Kazimierza Siwka “Białe niedźwiedzie” przez rodziców, którzy, jak się okazało, są świetnymi aktorami.
W drugiej części spotkania dzieci zamieniły się w małych artystów i wykonywały “misiowe” ilustracje różnymi technikami, indywidualnie i grupowo.
Tematem pracy zespołowej był miś w kosmosie, a dzieci wykazały się przy jej tworzeniu niesamowitą wyobraźnią – od razu widać, że książki towarzyszą im na co dzień.
19.11.2015
19 listopada 2015 roku gościem Salonu Literackiego była Anna Sakowicz, autorka zbioru opowiadań “Żółta tabletka”, powieści “Złodziejka marzeń” i “Szepty dzieciństwa” oraz bloga Kura pazurem.
Spotkanie prowadziły Dominika Smoleńska i Agnieszka Świłło, fragmenty prozy czytała Anna Rutkiewicz.
To było piękne spotkanie, jedno z tych, które pozostają w pamięci. Pani Anna Sakowicz nie tylko pisze, ale też potrafi pięknie mówić, i o swojej twórczości, i o sobie. Opowiadała o tym, jak została kurą domową i jak została pisarką, o tym, czym jest dla Niej pisanie, o swoich pierwszych utworach, które nigdy nie opuszczą szuflady, o książkach, które już napisała, o powieści, która ukaże się w lutym i o nowej, która czeka na napisanie.
12.11.2015
12 listopada 2015 roku, w cyklu “Kanapa Coolturalna” spotkaliśmy się z “Teatrem Grupowej Jedności”.
Aktorzy zaprosili nas na “Drewnianą miskę” na podstawie sztuki Edmunda Morrisa “Drewniany talerz”, a czytali tak, że na twarzach widzów pojawiły się łzy.Wielbiciele teatru stolikowego byli usatysfakcjonowani!
W drugiej części kanapowego spotkania prowadzący je Mateusz Szturma rozmawiał z naszymi gośćmi – reżyserem sztuki i aktorami i zaprosił ich do zabawy. Aktorzy otrzymali zadanie przeczytania fragmentów z kilku książek: “Mazury polskie”, “Ekologia człowieka”, “Geografia polskiej Warmii” i “Ptaki Polski” w sposób wyrażający emocje: strach, wstyd, zachwyt i rozpacz i swoją interpretacją tekstu rozbawili publiczność. Takie odreagowanie po trudnej sztuce.