Listopad 2016

17.11.2016

17 listopada 2016 roku gościem Salonu Literackiego był Pan Andrzej Rutkowski – marynarz, poszukiwacz wrażeń, autor książek, które wydał pod pseudonimem literackim Endru Atros.

Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli zdjęcia z podróży Pana Andrzeja, posłuchali opowieści o pracy marynarza i podróżach, obejrzeli ciekawe pamiątki zaprezentowane na wystawie i mieli okazję wypić oryginalną herbatę yerba mate.

 

 


14.11.2016

14 listopada 2016 roku odbyły się pierwsze warsztaty charytatywne dla Marka Jasińskiego „Dziel się sercem“, podczas których uczestniczki pod kierunkiem Pani Jolanty Jachowicz i przy wsparciu Pani Anny Krućko wykonały oryginalne kartki okolicznościowe „eksplodujące pudełka“. Opłata za warsztaty została przekazana na leczenie pana Marka.

7 lipca 2016 roku 28-letni Marek pojechał, jak codziennie, do pracy. To w tym dniu wydarzył się tragiczny w skutkach wypadek samochodowy, w którym brał udział. Marek zapadł w śpiączkę z której wybudził się po miesiącu, miał zmiażdżoną miednicę, połamane nogi. Jego stan był bardzo ciężki, lekarze walczyli o jego życie, musieli amputować mu nogę. Marek do dnia wypadku był jedynym żywicielem rodziny. Agnieszka opiekowała się w domu ich 3,5 letnim synkiem Wiktorkiem. Ze względów finansowych , po powrocie ze szpitala, opuścili mieszkanie w Ostródzie, które wynajmowali i przeprowadzili się do rodziców Agnieszki. Marek będzie walczyć aby wrócić do pracy i utrzymać rodzinę, choć droga do tego celu jest długa i bolesna, jak sam mówi, ma dla kogo żyć i nie podda się. Czeka go jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja, a kolejny etap to zakup protezy nogi i są to olbrzymie koszty.

 

 


4.11.2016

4 listopada 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie organizowane we współpracy z Wydawnictwem Burda. Naszym gościem była Pani Anna Fryczkowska.

Anna Fryczkowska – pisarka, dziennikarka, autorka scenariuszy, z wykształcenia italianistka, laureatka kilku nagród. Jej powieści to literatura środka.

Dotychczas ukazały się: „Straszne historie o otyłości i pożądaniu“, „Trafiona-zatopiona“, „Kobieta bez twarzy“, „Starsza pani wnika“, „Z grubsza Wenus“, „Kurort Amnezja“ oraz „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)“.

Wszystkie książki Anny Fryczkowskiej znajdują się w zbiorach biblioteki.

 

 


3.11.2016

3 listopada 2016 roku gościem Kanapy Coolturalnej był zespół Pink Roses. Pochodzą z Ostródy i tworzą razem od 2011 roku. Wokalistka Agnieszka Skrzypczak to aktorka Teatru im. Stefana Jaracza, laureatka wielu nagród m.in.: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej (2012), Talentu Trójki 2013 w kategorii Teatr, Złotej Maski za najlepszy debiut 2013, Nagrody Głównej dla najlepszej aktorki za rolę w monodramie “Marzenie Nataszy” na VII Festiwalu Kolyada-Plays w Jekaterynburgu, a z zespołem Pink Roses:

  • 2012 – Grand Prix na Festiwalu Kapel Rockowych;
  • 2012 – III miejsce na Festivalu Unique Rock Festiwal
  • II nagrody Studenckiego Przeglądu Piosenki w Krakowie.

W czerwcu 2014 roku Pink Roses zagrał koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. 26 grudnia 2015 zespół wydał swoją debiutancką płytę “PINK ROSES- TO JA! “.