Luty 2019

27.02.2019

W czwartek 28 lutego odbyło się spotkanie z prof. Grzegorzem Keczmerskim zorganizowane
z inicjatywy stowarzyszenia Ars et Liber. Nasz gość jest artystą grafikiem, pracownikiem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu warto wspomnieć, że Pan profesor pochodzi z Ostródy. Jest specjalistą w miedziorycie – jednej z najstarszych technik graficznych. Spotkanie było formą prezentacji warsztatu artystycznego. Profesor opowiadał o historii tej techniki, początkach swojej drogi artystycznej,  pokazywał kolejne etapy powstawania ilustracji – matrycy do kilku lub kilkunastu odbitek wykonywanych na prasie drukarskiej.

W naszej czytelni można obejrzeć kilka prac prof. Keczmerskiego. Zapraszamy do odwiedzin.

 


27.02.2019

Drugie  spotkanie z cyklu ” W bibliotece o pasjach” zostało zorganizowane 27 lutego. Spotkanie poprowadziła nasza koleżanka- bibliotekarka Dominika Smoleńska, która pasjonuje się domowym wytwarzaniem kosmetyków.

Dominika zaprezentowała uczestniczkom spotkania swoje produkty, opowiedziała o kosmetycznych właściwościach roślin, które możemy znaleźć i zebrać podczas spaceru po łące, czy ogrodzie i zaprezentowała krok po kroku jak w domu wykonać  krem nawilżający do twarzy i ciała.

Każda z pań mogła ten krem wypróbować i zabrać próbkę do domu.

Spotkanie wywołało żywiołową dyskusję,  panie podzieliły się swoimi doświadczeniami na temat kosmetyki, zielarstwa i uprawy roślin na działce i w ogrodzie, a to z kolei stało się dla nas inspiracją do zorganizowania  marcowego spotkania w bibliotece, którego tematem, będzie właśnie działka.

 

 

 

10. LECIE DZIAŁALNOŚCI DKK

 


22.02.2019

W czwartek 21-go lutego w czytelni odbyło się pierwsze spotkanie w nowym cyklu “Tygiel (nie tylko) kulturalny”. Projekt ten nastawiony jest na zaprezentowanie i promocję twórców oraz pasjonatów każdej dziedziny.
Naszym gościem był Adrian Maciejewski (Marvis) – autor książki “Analityk” i muzyk, z wykształcenia informatyk. Spotkanie poprowadzili pracownicy Wypożyczalni dla dorosłych: Mariola Bibel i Dawid Ratajczak.

 


21.02.2019

20 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Była to okrągła rocznica obchodów. Już 10! W reprezentacyjnej sali ostródzkiego zamku zebrało się mnóstwo gości.

Przybyły przedszkolaki z rodzicami, uczniowie szkół podstawowych, nie zabrakło też dorosłych. Na tę okoliczność przygotowaliśmy, my – pracownicy biblioteki, szereg zabaw i konkursów. Dla wszystkich, bez wyjątku.

Na koniec odbyło się wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów: plastycznego (rysunek na temat jednego zdarzenia z życia kota Findusa) i literackiego (układanie opowiadania z tytułów książek o kocie).

Dodatkowo wręczyliśmy nagrody trzem paniom, które zwyciężyły w konkursie Wybieramy imię dla bibliotecznego kota – maskotki. To imię brzmi: Lekturek.

 


12.02.2019

 


8.02.2019

 


7.02.2019