Marzec 2015

27.03.2015

27 marca 2015 roku w naszej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty artystyczne. Tym razem były to warsztaty florystyczne, podczas których uczestnicy tworzyli stroiki świąteczne. Naszym prowadzącym był pan Wiesław Reginis – artysta malarz z Klubu Plastyka Amatora.

 Warsztatom towarzyszyła wystawa książek, które mogą dostarczyć inspiracji osobom zainteresowanym rękodziełem.

 

 

 


26.03.2015

26 marca 2015 roku Ryszard Bogucki z Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego Sasinia opowiadał o działalności podziemia niepodległościowego w powiecie ostródzkim po II wojnie światowej.

Postacią, która spośród Wyklętych działających w okolicach Ostródy wzbudza najwięcej emocji jest Inka – Danuta Siedzikówna – sanitariuszka oddziału Łupaszki, skazana na karę śmierci i zastrzelona 28 sierpnia 1946 r., 6 dni przed ukończeniem 18 lat i to właśnie Ince Ryszard Bogucki poświęcił dużo miejsca w swojej prelekcji.

 

 


19.03.2015

19 marca 2015 roku w Salonie LITER_ackim gościliśmy pana Romualda Aramowicza – naszego kolegę bibliotekarza, który przebywa już na emeryturze.

Podczas „Poetycko-muzycznego bankietu urodzinowego” Romka Aramowicza obejrzeliśmy prezentację fotografii naszego gościa, film dokumentalny Mateusza Płoskiego „Fotoamator” oraz wysłuchaliśmy mini koncertu w wykonaniu Mileny Bach.

A na zakończenie były życzenia i tort z „racą fontanną tortową”.

 

 


13.03.2015

13 marca 2015 roku w naszej bibliotece odbył się wieczór autorski Marii Ulatowskiej, znanej i lubianej autorki powieści obyczajowych i Jacka Skowrońskiego, który jest autorem książek sensacyjnych.

Nasi goście opowiadali o swojej twórczości i o wspólnie napisanej powieści “Autorka”. Wywiad przeprowadziły Teresa Duda i Agnieszka Świłło.

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną księgarnią “Lexica” podczas spotkania można było kupić książki obojga pisarzy i otrzymać autograf.

 

 


11.03.2015

11 marca 2015 roku odbyły się rodzinne warsztaty rękodzieła “Nie tylko mama i ja”, na których uczestnicy zgłębiali tajniki quillingu (papierowego filigranu) – techniki z rodzaju papieroplastyki, w której ozdoby tworzy się z elementów wykonanych ze zwiniętych wąskich pasków papieru.    Podczas zajęć tworzyliśmy kartki wielkanocne.

 

 

 

 

 


6.03.2015

6 marca 2015 roku w cyklu Kanapa Coolturalna odbyło się spotkanie z ostródzkimi blogerami.

Na czerwonej kanapie gościliśmy:

  • Dominikę Smoleńską – poetkę, autorkę opowiadań i autorkę osobistego bloga – pamiętnika literackiego,
  • Annę Krućko – rękodzielniczkę, organizatorkę wielu akcji charytatywnych, autorkę kilku blogów, na którym dzieli się swoją pasją, zamieszcza kursiki uczące jak robić piękne przedmioty,
  • Dominika Stankiewicza – pasjonata filmu, który na swoich blogach zamieszcza recenzje i dzieli się opiniami o filmach, które go poruszają.

Na zakończenie spotkania zagrała grupa Bohema – koncert był krótki, ale bardzo klimatyczny.

 

 


5.03.2015

5 marca 2015 roku, podczas Spotkania z historią, odbyła się promocja wydanej drukiem pracy doktorskiej doktora Wiesława Skrobota “Wartości przestrzeni. Zintegrowana przestrzeń nieizolowana w ujęciu fenomenologicznym”.

Podczas odczytu i prezentacji multimedialnej nasz gość z pasją opowiadał o badaniach prowadzonych w leśnej strefie Solniki (Zollnick) leżącej na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego.

 

 


2.03.2015

2 marca 2015 roku odbyło się spotkanie z dziennikarzem i publicystą, autorem wielu książek o tematyce religijnej (Kościół dla średnio zaawansowanych, Bóg. Życie i twórczość, Monopol na zbawienie) – Szymonem Hołownią, który szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim jako współprowadzący popularny program telewizyjny Mam talent.

Podczas spotkania poruszonych było wiele tematów – książki, wiara, religia, praca w telewizji, ale pytania, które były szczególnie ważne dla naszego gościa dotyczyły fundacji przez niego prowadzonych: Kasisi i Dobra Fabryka.