Marzec 2016

30.03.2016

30 marca 2016 roku nasza Kanapa Coolturalna obchodziła mały jubileusz – już dwa lata na czerwonej kanapie zasiadają artyści, ludzie kultury, prezentowane są pasje i wydarzenia. Gościem jubileuszowego spotkania był Teatr Stolikowy z Domu Kultury SM “Jedność”, który zaprezentował spektakl “Kobieta i mężczyzna w kilku odsłonach”.

Były zagadki z nagrodami dla publiczności, niespodziankę przygotował gość Kanapy z maja 2014 “Klitka Records”, która wystąpiła z mini koncertem oraz gość kanapy październikowej z 2014 roku – iluzjonista Adam Duryło, który po raz kolejny dla nas “poczarował”.

Na zakończenie był oczywiście tort!

 

 

 

 

 

 

 


17.03.2016

17 marca 2016 roku gościem Salonu Literackiego był Dawid Ratajczak, autor książki „Jak wytresować kota?“.

Miłośnicy kotów i dobrej literatury mieli okazję zadać pisarzowi pytania nie tylko na temat książki, ale też na temat kotów, bo Autor posiada i koty, i wiedzę na ich temat.

Spotkanie poprowadziły Dominika Smoleńska i Ewa Bors.

Publiczności zaproponowano też zabawę – mini konkurs z nagrodami zainspirowany książką „Dlaczego kot jest lepszy od facebooka?“

Dawid Ratajczak pochodzi z Ostródy. Jego pierwsza książka, „Studia“, została zainspirowana życiem studenckim. Kolejna, „Jak wytresować kota“, zdobyła ogromne uznanie czytelników, nie tylko kociarzy.

 

 

 

 


10.03.2016

10 marca 2016 roku naszymi gośćmi w edukacyjnym cyklu “Spotkania z historią” byli: prof. Grzegorz Jasiński, autor „Słownika duchownych ewangelickich na Mazurach w XIX  wieku“ oraz wydawca książki Waldemar Mierzwa.

“Spotkania z historią” realizowane są od 2009 roku. 25 lutego 2009 roku posłuchaliśmy prelekcji dr. Wiesława Skrobota „Sasini – dawni mieszkańcy powiatu ostródzkiego“. Naszym partnerem było Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe Sasinia.

 

 

 


8.03.2016

8 marca panie z naszego miasta Dzień Kobiet świętowały z Małgorzatą i Vanessą Kurmin.

Małgorzata Grażyna Kurmin, aktorka i wokalistka, która swoją karierę aktorską rozpoczynała w Teatrze Muzycznym w Gdyni, znalazła się w obsadzie aktorskiej Ballady O Januszku, zagrała epizody m.in. w popularnych serialach: Na dobre i na złe, Prawo Agaty, Przyjaciółki, Dziewczyny ze Lwowa, Bodo, opowiedziała o swojej pracy, o wyborach Miss po 50-tce i o swoim niełatwym życiu – taka opowieść kobiety dla kobiet.

Na mini wystawie mogliśmy podziwiać prace Vanessy Kurmin – utalentowanej olsztyńskiej artystki – malarki i rzeźbiarki, laureatki nagrody dziekana Wydziału Sztuki UWM za najlepszy dyplom magisterski, prywatnie córki Pani Małgorzaty.

Zbiory biblioteki wzbogaciły się o dwie pozycje: “Zostać miss po 50ce” Katarzyny Czajki oraz tomik poezji “Okruchy codzienności” Joanny Wicherkiewicz, które w imieniu autorek podarowała Pani Małgorzata.

 

 

 


7.03.2016

7 marca 2016 roku uzdolnione artystycznie ostródzianki pod okiem instruktorki – naszej koleżanki z Wypożyczalni dla Dorosłych Agnieszki Świłło – wykonały piękne, oryginalne palmy wielkanocne, bardzo pracochłonne, ale też bardzo efektowne.

Uczestniczki się napracowały, pożartowały ze stopnia trudności, atmosfera była fantastyczna!