Marzec 2017

30.03.2017

30 marca 2017, w ramach cyklu Spotkania z Historią, odbyło się spotkanie z dr. Markiem Łapo: kryminałki ” Mazurski Pitaval” z przełomu XIX i XX w. z Ostródy i okolic.

 

 

 


19.03.2017

W bibliotece można oglądać wystawę prac nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Puszysty ogon przyjaźni” adresowanym do uczniów niepełnosprawnych wszystkich typów szkół, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspomagania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „AMICUS” oraz Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie w ramach projektu „Przyjazne lub nie, wszystkie poznać chcę”, dofinansowanego przez FUNDACJĘ PZU z siedzibą w Warszawie.

 

 

 


16.03.2017

16 marca 2017 w Salonie Literackim gościliśmy Teatr Stolikowy z Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej “Jedność”, który zaprezentował zebranej publiczności „Kandydatki na żonę” Andrzeja Demończyka.

„Kandydatki na żonę” to zabawna historia kawalera, którego rodzina pragnie wyswatać. Główny bohater staje przed trudnym wyborem – spośród czterech kandydatek ma wybrać żonę .

Czytali: Janina Brzuzy, Magdalena Ulanowska, Anna Krzyżaniak, Bolesława Chylińska, Dorota Michowska, Mirosława Hacuś, Helena Orlińska, Stefan Smurzyński, Józef Gleba, Michał Szaciłowski