Marzec 2018

30.03.2018

Klub Książki zaprasza na spotkanie z Wiolettą Sawicką

19 kwietnia 2018, godz. 18.00

Czytelnia MBP w ostródzkim zamku

 

 

 

Spotkanie z Historią Bliską

prelegent: Piotr Lisowski

12 kwietnia 2018, godz. 18.00

Czytelnia MBP w ostródzkim zamku

 

 


29.03.2018

Biblioteka Miejska w Ostródzie zaprasza:

Kanapa Coolturalna

W programie: Wernisaż wystawy

Gość: Tomasz Gudaczewski

5 kwienia 2018, godz. 18.00

Czytelnia MBP w ostródzkim zamku

 

 


28.03.2018

W BIBLIOTECE O ZDROWIU
26 marca odbyło się spotkanie z cyklu ” W bibliotece o zdrowiu”, poświęcone profilaktyce chorób nowotworowych, podczas którego obejrzano prezentację i wysłuchano prelekcji pani Anny Skiby- Stradomskiej z ostródzkiego Sanepidu.

 

 


21.03.2018

W dniach 26-28 marca 2018
MBP filia nr3, ul. Chrobrego 2 będzie nieczynna z powodu kontroli księgozbioru.

 


19.03.2018

OGŁOSZENIE

W związku z zakończeniem kontroli księgozbioru
Oddział dla dzieci i Wypożyczalnia zapraszają do korzystania
w dniach środa, czwartek, piątek

 


18.03.2018

SPOTKANIE Z HISTORIĄ
W dniu 15.03.2018 dr Paweł Letko w odczycie z serii 100 – lecie Niepodległości Polski – „Powstanie i rozwój organizacji kombatanckich w Polsce po odzyskaniu niepodległości” przedstawił listę i działalność organizacji polskich kombatantów i weteranów wojskowych II RP (1918-1939), wskazując różnice między członkami tych związków. Skupiały one polskich byłych polskich żołnierzy od okresu Powstania Styczniowego po wojnę polsko-bolszewicką. Autor powiedział też o ich roli w europejskich i światowych organizacjach kombatanckich oraz o ich udziale w budowaniu Polski.

 

 


15.03.2018

WARSZTATY CHARYTATYWNE
12 marca biblioteka po raz kolejny użyczyła miejsca na organizację warsztatów charytatywnych. Prowadząca warsztaty Pani Katarzyna Szymańska zaproponowała wykonanie stroiku wielkanocnego, z którym poradziły sobie też maże rączki najmłodszych uczestników.

 

 


12.03.2018

Rok 2018 – został ogłoszony Rokiem Kobiet, w związku z czym częściej się będzie o nich mówiło i pisało. W ramach cyklu Spotkań z Historią Bliską 8 marca miał miejsce odczyt, połączony z prezentacją multimedialną,
„O sławnych kobietach z dawnych Prus”.
Od Reginy Protman, założycielki Zgromadzenia Sióstr Św. Katarzyny, do Marion Donhoff – niemieckiej dziennikarki, działaczki społecznej – o sławnych kobietach opowiedziała nam Alicja Czerniawska, bibliotekarka i przewodnik turystyczny. Spotkanie zostało zorganizowane we wspłpracy biblioteki
z Zachodniomazurskim Stowarzyszeniem Przewodników.

 

 


9.03.2018

W środę 7 marca odbyły się w naszej bibliotece warsztaty batiku prowadzone przez Panią Iwoną Bolińską-Walendzik,
która m.in. prowadzi autorską pracownię w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Batik jest techniką malarską wymagającą konkretnych umiejętności, ale i wyobraźni. Polega na kolejnym nakładaniu wosku na naturalną tkaninę
i barwieniu jej. W gronie Pań byli dwaj Panowie, którzy świetnie sobie radzili.

 

 


6.03.2018

OGŁOSZENIE

W dniach 19-31 marca 2018 Biblioteka w zamku będzie nieczynna z powodu remontu czytelni i kontroli księgozbioru.

Naszych Czytelników zachęcamy do zaopatrzenia się w większą ilość książek.

 

22 lutego w ramach Spotkań z Historią Bliską odbyła się prezentacja multimedialna poświęcona dziejom majątku znajdującego się na Wzgórzach Dylewskich. Opowieść dotyczyła jego rozkwitu i upadku. Miała też miejsce promocja książki „Wzgórza Dylewskie. Geologia, krajobraz, antropologia przestrzeni”. Autorzy publikacji to: Dariusz Gałązka, Wiesław Skrobot, Alicja Szarzyńska. Gościem spotkania była dr Marzena Zwierowicz – architekt krajobrazu. Temat przyciągnął mnóstwo słuchaczy.

 

 


5.03.2018

W mroźny czwartkowy wieczór 1 marca w naszej czytelni na gości czekała Grupa Teatralna RABAN z Liksajn. Aktorzy-amatorzy rozbawili publiczność spektaklem „Masz Babo Liksona”.

W sposób dowcipny przedstawili scenki inspirowane własnym życiem.

Scenariusz jest dziełem członka zespołu Grzegorza Żmijewskiego. Cieszy fakt,że w zespole znalazły miejsce osoby o różnych talentach i w różnym wieku.

 

 


2.03.2018

“Sekretne życie książek” – Konkurs plastyczny

Przystąp do konkursu i baw się z nami.

Zrób ilustrację do wybranej książki,

Temat na marzec – portret kobiety w literaturze

Do wygrania atrakcyjne nagrody książkowe. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej.

Termin składania prac upływa 29 marca

 

 


1.03.2018

SPOTKANIE Z HISTORIĄ
We wtorek 27.02 odbyło się w bibliotece spotkanie poświęcone promocji trzeciego tomu Ostódzkiego Przeglądu Historycznego. Autorzy poszczególnych artykułów przybliżyli nam ich treść . Wydanie to zawiera także artykuł dotyczący naszej biblioteki: zawiera historię jej utworzenia i funkcjonowania od 1945 roku do dziś. Autorką artykułu jest kierownik MBP , p. Anna Głowińska.