Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

8 września miała miejsce siódma edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nasza biblioteka po raz kolejny zaprosiła słuchaczy na teatr stolikowy, w którym czytali aktorzy amatorzy i miłośnicy głośnego czytania.
Narodowe Czytanie rozpoczął Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

W tegorocznej odsłonie akcji czytali: Kornel Andrzejewski (narrator), Janina Brzuzy (narratorka, pani Turzycka), Renata Ferens-Paszkiewicz (narratorka), Józef Gleba (narrator i pan Gajowiec), Mirosława Hacuś (narratorka), Elżbieta Jakubiak narratorka), Dorota Kamińska (narratorka), Oliwia Karczewska (narratorka, Karolina Szarłatowiczówna, Towarzyszka), Monika Kazimierczyk (narratorka), Jakub Krućko (narrator, Hipolit Wielosławski, Towarzysz 2), Jarosław Krupa (narrator, pan Barwicki), Agnieszka Majewska-Pawełko (narratorka), Wiesław Majewski (narrator, wuj Michał, Towarzysz), Anna Monist (narratorka), Wojciech Płoszek (narrator, ksiądz Anastazy), Anna Rutkiewicz (narratorka), Stefan Smurzyński (Seweryn Baryka, narrator), Agnieszka Stańczak (Laura Kościeniecka, narratorka), Michał Szaciłowski (Cezary Baryka), Klaudia Witus (Wanda Okszyńska, narratorka).

Adaptację powieści na potrzeby teatru stolikowego przygotowała Anna Głowińska, reżyserii podjęła się Krystyna Andrzejewska.

Pierwszych dwudziestu uczestników tegorocznej edycji Narodowego Czytania otrzymało egzemplarz “Przedwiośnia” z pamiątkowym stemplem – pomocy w stemplowaniu i wręczaniu książek udzieliły nam wolontariuszki – Iga Stawińska i Pola Wolf.

Wszyscy czytający oraz wolontariuszki otrzymali podziękowanie i mały upominek – egzemplarz “Przedwiośnia” i reklamującą bibliotekę ekotorbę.

Burmistrz Miasta podziękował Annie Głowińskiej za organizację wydarzenia oraz Marii Krystynie Andrzejewskiej za reżyserię i w uznaniu za pracę obu pań na rzecz społeczności lokalnej wręczył im Medal 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.