O nas

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Stępowskiego, działająca w strukturze Centrum Kultury w Ostródzie, jest ogólnodostępną placówką kulturalną, z której zbiorów mogą korzystać bezpłatnie wszyscy mieszkańcy miasta – szczegółowe zasady korzystania określa regulamin.

Do podstawowych zadań biblioteki należy gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych oraz zaspokajanie potrzeb edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców miasta.

Obsługa użytkowników jest skomputeryzowana w oparciu o program biblioteczny MAK.

Działy:

Wypożyczalnia dla Dorosłych

e-mail: bibliotekaostroda@op.pl

Wypożyczalnia dla Dorosłych gromadzi literaturę piękną i popularnonaukową oraz audiobooki dla dorosłych i młodzieży.

W ofercie znajduje się bezpłatny dostęp do e-booków w serwisie LEGIMI oraz do elektronicznych publikacji w serwisie IBUK Libra.

Wypożyczalnia dla Dorosłych oferuje chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom miasta nieodpłatną usługę biblioteczną „Książka na telefon”, w ramach której zamówione materiały biblioteczne są dostarczane do domu czytelnika przez pracowników lub wolontariuszy.

Czytelnia

tel. 89 642 29 74

e-mail: czytelnia-ostroda@o2.pl

Czytelnia dysponuje bogatym księgozbiorem popularnonaukowym i naukowym oraz prasą. Część księgozbioru udostępniania jest na zewnątrz w ramach wypożyczeń krótkoterminowych.

Można w niej skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, z kserokopiarki, skanera oraz odpłatnej usługi drukowania.

W Czytelni znajduje się bezpłatna wypożyczalnia filmów na płytach DVD.  Katalog filmów >>>

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

tel. 89 642 29 73

e-mail: bibliotekaostroda@op.pl

Oddział dla Dzieci i Młodzieży gromadzi literaturę piękną, książki popularnonaukowe, audiobooki oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży.

W ofercie biblioteki dla dzieci znajdują się cotygodniowe zajęcia literacko-plastyczne dla przedszkolaków „Klub Motyli Książkowych”, artystyczne zajęcia dla dzieci starszych i młodzieży „Klub Zwariowanych Robótek” oraz lekcje biblioteczne dla szkół (po wcześniejszym uzgodnieniu tematu i terminu).

Filia nr 3

Bolesława Chrobrego 2, 14-100 Ostróda

tel. 89 646 78 02

e-mail: mbpostrodafilia@o2.pl

Filia nr 3 gromadzi księgozbiór dla dorosłych, młodzieży i dzieci ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz literaturę piękną.

W ofercie znajdują się czwartkowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz lekcje biblioteczne dla szkół (po wcześniejszym uzgodnieniu tematu i terminu).

Można w niej skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, ze skanera oraz odpłatnej usługi drukowania.