Odkrywamy karty niepodległej – gry i zabawy dla dzieci

9 listopada 2018 – spotkanie z historią Niepodległej: „Gra dla Niepodległej” – wydarzenie łączące pokolenia, gdyż gry i zabawy były skierowane i do dzieci, i do dorosłych.
Przyjechała do nas wspaniała ekipa z Elbląga, która przeprowadziła gry, zabawy i konkursy: ze Stowarzyszenia IWA Integracja-Współpraca-Aktywność, Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz z Planszówkarni.
Dzieci spędziły czas na warsztatach plastycznych, biorąc udział w zabawie słomkami kreatywnymi, muzykując przy użyciu bum bum rurek (tu świetnie bawili się również dorośli), układając puzzle i grając wraz z dorosłymi w gry planszowe. Dorośli mieli do dyspozycji planszówki, bingo, ale też mogli zagrać w quiz z wykorzystaniem TIK (z nagrodami), więc w pewnym momencie wszyscy byli skupieni na swoich telefonach komórkowych.
Przez całe spotkanie można było, udzielając odpowiedzi na kuponie, wziąć udział w konkursie wiedzy o Niepodległej.
Na zakończenie spotkania wręczyliśmy nagrody zwycięzcom konkursów – prowadzonego podczas spotkania konkursu wiedzy o Niepodległej oraz tego, który rozgrywał się na naszym fanpage’u. Pierwsze miejsce zajęła pani Ann S-ka, drugie pani Kinga Ciarcińska, trzecie pan Łukasz Matuszka, czwarte ex aequo pani Natalia Wieliczko i pan Kamil Brzozowski.