Ostródzka przyroda w malarstwie i poezji

6 lipca odbył się wernisaż wystawy poplenerowej V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pod hasłem „Ostródzka przyroda w malarstwie i poezji” realizowanego przez ARS et LIBER Stowarzyszenie Twórców Kultury i Przyjaciół Biblioteki w Ostródzie w dniach 30.06 – 07.07.2018 r.

Plener zrealizowany został w ramach zadania publicznego 3.4. edukacja ekologiczna, działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska współfinansowanego przez Gminę Miejską Ostróda.

W ramach pleneru ogłoszony został konkurs na wiersz, w którym nagrodą jest publikacja w kalendarzu artystycznym na 2019 r.

W plenerze udział wzięli: Maria Dzierżek, Natalia Efremenko, Lesław Hankiewicz, Jadwiga Janik, Marek Kopczyk, Stanisław Pełka, Alfreda Pisarska, Anna Rutkiewicz, Wiesława Sawicka, Olga Sołowjowa, Bożena Szpaczyńska, Zofia Świat, Ekaterina Tamm, Swietłana Weiss, Melania Witkowska, Monika Zenc-Pawlik oraz gościnnie Luiza Magdalena Duryło.

Autorkami nagrodzonych wierszy, które znajdą się w kalendarzu są: Weronika Borowska, Maria Dzierżek, Ala Pisarska, Wiktoria Płecha i Dominika Smoleńska.

Wystawę można oglądać do końca lipca. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.