Październik 2010

29.10.2010

Zajęcia twórcze: układanie kwiatów

Podczas zajęć twórczych 29 października układałyśmy wiązanki z wykonanych na poprzednim spotkaniu kwiatów. Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na wystawę prezentującą nasze prace. Kolejne zajęcia już 5 listopada. Zapraszamy.

 


29.10.2010

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 28.10.2010 rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy. Przeczytaliśmy książeczkę Heleny Bechlerowej “Kolczatek”. Z kolorowych papierów dzieci wycięły i nakleiły na zielone kartki postacie jeżyka i biedronki.

 


26.10.2010

Dom dla małej kotki

Bardzo prosimy wszystkich Państwa o pomoc w znalezieniu domu dla półrocznej kotki. Ktoś ją wyrzucił z domu, została uratowana spod kół samochodu przez jedną z bibliotekarek. Szukałyśmy dla niej rodziny, lub chociaż domu tymczasowego, ale, niestety, nie udało się. W tej chwili jest w schronisku, gdzie jest trzymana w pojemniku do przewożenia zwierząt, gdyż brakuje klatek dla kotów.
Jeśli ktoś z Państwa może pomóc prosimy o kontakt.

 

Spotkanie dziecięcego DKK

25 października dziecięcy DKK spotkał się z książkami Kazimierza Szymeczki Fałszerze w sieci oraz Zemsta budzika. Na spotkaniu klubowiczki głośno przeczytały opowiadania ze zbioru Zemsta budzika, które były głównym tematem naszej dyskusji.
Nowi członkowie naszego DKK otrzymali klubowe zakładki do książek.
Na kolejnym spotkaniu będziemy rozmawiać o książce Jeffa Kinney’a Dziennik cwaniaczka : Rodrick rządzi.

 


25.10.2010

Antonina Kozłowska – spotkanie z autorką

22 października Dyskusyjny Klub Książki gościł Panią Antoninę Kozłowską, autorkę powieści Czerwony rower, Trzy połówki jabłka oraz Kukułka.
Spotkanie miało charakter otwarty, więc porozmawiać z Pisarką mogli nie tylko nasi klubowicze. Rozmowa toczyła się głównie wokół najnowszej książki Antoniny Kozłowskiej Kukułka, która porusza bardzo trudny temat macierzyństwa biologicznego i zastępczego. Pełna emocji powieść nie tylko zainspirowała do zadania wielu pytań Autorce, ale wywołała też dyskusję pomiędzy uczestniczkami wieczoru autorskiego.

 

 

Spotkanie w szkole pisarzy: zabawa i konkurs

23 października odbyło się losowanie recenzji w naszej zabawie-konkursie Szkoła Pisarzy. Nagrody wybrały sobie z zaproponowanych książek Ola Achrem, Aneta Czarnowska i Marika Stawicka. Po kliknięciu w nazwisko można przeczytać recenzję polecanej książki.

Kolejne losowanie recenzji już 20 listopada o godz. 14.15.

 


22.10.2010

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 21.10.2010 rozmawialiśmy nadal o jesieni, o tym, jak teraz zmienia się przyroda wokół nas. Przeczytaliśmy opowiadanie “O gościach,co nie przyszli na ucztę” z książki Lucyny Krzemienieckiej “Z przygód krasnala Hałabały”. Dzieci narysowały portrety Pani Jesieni.

 

 

Spotkanie z Eligiuszem Pieczyńskim w czytelni

20 października odbył się wieczór autorski Pana Eligiusza Pieczyńskiego. Uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy z najnowszego tomiku Bogatszy uboższy zaprezentowanych przez Grupę Inicjatyw Kulturalnych In-Q, eseju Pani Iwony Gesek, która bardzo ciepło przedstawiła Pana Eligiusza i Jego twórczość oraz wierszy o Ostródzie przeczytanych przez naszego Gościa. Każdy, kto przyszedł na spotkanie, otrzymał w prezencie tomik poezji.

 


15.10.2010

Zajęcia twórcze: jesienne kwiaty

15 października na Zajęciach twórczych dla każdego rozpoczęliśmy tworzenie bukietów z jesiennych liści. Podczas pierwszego etapu powstały kwiaty, które zostaną ułożone w bukieciki na spotkaniu 29 października.
Spotkanie 22 października jest odwołane.

 

 

“Czwartkowe spotkania z książką” to kolejne spotkanie z jesienią. Przeczytano opowiadanie “Drzewko” z książki Patrycji Zarawskiej “Leśni przyjaciele”.
Rozmawialiśmy o tym, jak wygląda las jesienią. Dzieci narysowały jesienny las – drzewa, krzaki, grzyby, zwierzęta.

 


8.10.2010

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

7 października dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki gościł Kazimierza Szymeczkę, autora poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży.
Spotkanie autorskie odbyło się w Czytelni na ostródzkim zamku i wzięli w nim udział nie tylko nasi klubowicze, ale też ich koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego.
Pan Kazimierz Szymeczko odpowiedział na wiele pytań, a jego zabawne komentarze często wywoływały wybuch śmiechu.
To spotkanie pozostanie długo w pamięci dzieci, a po książki Pana Kazimierza Szymeczki z pewnością sięgną nie tylko członkowie DKK.

 


7.10.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 7.10.2010 to spotkanie z kolorowymi jesiennymi liśćmi schowanymi w czarodziejskim kuferku. Dzieci zgadywały z jakich drzew spadły te liście, zaglądaliśmy do zielnika. Przeczytaliśmy opowiadanie “Kiedy liście opadają” z książki Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana “Przygody kota Filemona. Rok pełen psot”. Dzieci, wzorując się na prawdziwych liściach, narysowały piękne, bajkowe liście.