Promocja książki Michała Ostapiuka / Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

7 marca b.r. w czytelni na ostródzkim zamku Stowarzyszenie “Civitas Christiana” zorganizowało spotkanie z pochodzącym z Ostródy panem Michałem Ostapiukiem, pracownikiem delegatury IPN w Olsztynie, który w rozmowie z panem Piotrem Patejukiem, przedstawił słuchaczom swoją książkę: “Komendant ‘Bury’. Biografia kpt. Romualda Rajsa – Burego 1913-1949” na temat jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci niepodległościowego podziemia.

Autor nie zajmował się apologią, ani oceną moralną postaci, lecz przedstawił bardzo obszerne i rzetelne studium historyczne, pozostawiając wyrobienie sobie opinii odbiorcom. Słuchacze mieli na koniec możliwość postawienia pytań i dyskusji z autorem.

Książkę można nabywać w delegaturze IPN w Olsztynie. Pan Michał przekazał też jeden z egzemplarzy dla ostródzkiej biblioteki, gdzie wkrótce będzie ją można wypożyczyć. Oprócz tego otrzymaliśmy zestaw biuletynów wydawanych przez Instytut Pamięci Narodowej, które aż do wyczerpania zapasu można za darmo odebrać w ostródzkiej czytelni.