Sierpień 2010

31.08.2010

Podsumowanie wakacyjnych wspomnień

31 sierpnia odbyły się ostatnie wakacyjne interaktywne zajęcia z książką. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania Nurii Roca Jak się zachować? Na wakacjach i wykonali ilustracje do swoich wakacyjnych wspomnień.

 


30.08.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 26.08.2010 to spotkanie z kwadratami i prostokątami. Informacje, zabawy i zgadywanki oraz wiersz Danuty Wawiłow “Posłuchajcie bajki nowej prostokątnej i kwadratowej” zostały uzupełnione pracami plastycznymi – na kolorowe kartki papieru naklejono i narysowano własne wyobrażenia do przeczytanego wiersza. Zaprezentowaliśmy też najnowsze książeczki dla dzieci.

 


27.08.2010

Praktyczne zajęcia w bibliotece

19 i 26 sierpnia odbyły się kolejne zajęcia z tworzenia biżuterii. Efekty pracy uczestników warsztatów można obejrzeć w gablotach w holu Biblioteki.
Od czwartku 2 września zaczynamy zajęcia z quillingu.

 


26.08.2010

Sierpniowe spotkanie DKK

25 sierpnia w Dyskusyjnym Klubie Książki spotkaliśmy się z powieściami Doris Lessing Piąte dziecko i Podróż Bena, powieściami pobudzającymi do refleksji nad relacją matka-dziecko, nad naszym stosunkiem do inności, nad samotnością człowieka innością dotkniętego ale i nad wartościami rządzącymi współczesnym światem.
Podróż Bena, kontynuacja Piątego dziecka, nie wszystkim członkom naszego Klubu się podobała, ale jeśli ktoś sięgnie po Piąte dziecko musi przeczytać Podróż Bena;, gdyż dopiero ona daje pełen obraz historii opowiedzianej przez Doris Lessing.
Następne spotkanie Klubu już 29 września, a lektura zdecydowanie lżejsza: Francuski ogrodnik Santy Montefiore.

 


20.08.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 19.08.2010 to spotkanie z… geometrią. Rozmawialiśmy
o trójkątach, bawiliśmy się w szukanie trójkątów wokół siebie, wysłuchaliśmy wierszyka Danuty Wawiłow i Natalii Usenko “Trójkątna Karolina”. Z kolorowego papieru dzieci wykonały… trójkątne wyklejanki.

 


18.08.2010

Kolejna podróż z książką

17 sierpnia dzieci wybrały się na wieś. Spotkanie zostało opracowane w oparciu o książki
z Oddziału dla Dzieci: Badowska B., Na wsi, Franco C., Króliczki poznają wieś, Vendeviele A., Na wsi. Podczas wspólnej zabawy dzieci słuchały głośno czytanego tekstu, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i krzyżówkę, kolorowały obrazki, wspólnie rysowały stracha na wróble, a na koniec razem wykonały wystawkę swoich prac.

 


16.08.2010

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 12.08.2010 rozmawialiśmy o strachach, o tym, czego się boimy. Dzieci poznały książki związane z tym tematem – o duchach, pająkach, szczurach, tajemniczych zjawiskach, kataklizmach, bestiach, smokach… Przeczytaliśmy opowiadanie “Strachy” z książki Joanny Klugmann “Wakacje Emilki”. Na kartkach z ciemnego papieru dzieci nakleiły wycięte z kolorowego papieru… własne strachy.

 


13.08.2010

Podróż z “książeczką” w góry oraz nauka tworzenia biżuterii

Tematem zajęć z dziećmi we wtorek 10 sierpnia była wycieczka w góry. Posłuchaliśmy głośno czytanych opowiadań i wiersza napisanego gwarą, dzieci odpowiadały na pytania związane
z tekstem, wzięły udział w zajęciach plastycznych a na zakończenie wspólnie wykonały wystawę swoich prac.
Na zajęciach twórczych w czwartek 12 sierpnia poznaliśmy tajniki tworzenia kolczyków. Były to pierwsze warsztaty z podstaw biżuterii artystycznej. Prace można obejrzeć na wystawie w holu Biblioteki. Kolejne spotkanie już 19 sierpnia.

 


5.08.2010

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 5.08.2010 rozmawialiśmy o tym, jakie sporty można uprawiać w wakacje. Przeczytaliśmy opowiadanie “Medal pocieszenia” z książki J.Karpa “Julek czyli Karp”. Dzieci wykonały rysunki na temat “Wakacje na sportowo”.

 


3.08.2010

Wyprawa z dziećmi do lasu

We wtorek 3 sierpnia wybraliśmy się z dziećmi na wycieczkę do lasu. W programie spotkania znalazły się: pogadanka, głośne czytanie, gry dydaktyczne oraz zajęcia plastyczne zakończone wspólnym rysowaniem lasu. Efekty zabawy można obejrzeć w Oddziale dla Dzieci.
W czwartek 5 sierpnia, na spotkaniu dla starszych uczestników, odbyły się ostatnie zajęcia z haftu matematycznego. Gotowe kartki znalazły się na wystawie w gablocie w holu Biblioteki.
W czwartek 12 sierpnia wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze zajęcia z podstaw tworzenia biżuterii artystycznej.