Sierpień 2015

31.08.2015

Niestety, to co dobre, szybko się kończy – 27 sierpnia odbyło się ostatnie wakacyjne spotkanie z ulubieńcem wszystkich dzieci, Winterem, który towarzyszył nam w Oddziale dla dzieci zamkowej biblioteki. Dzieci wysłuchały rozdziału “Wywiad” i wspólnie pracowały nad portretem bohatera tegorocznych wakacji. Portret wyszedł wspaniały i można go oglądać w Oddziale dla Dzieci. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników wakacyjnych spotkań otrzymał pamiątkowy dyplom oraz coś słodkiego.

W Filii ostatnie “Wakacyjne spotkanie z bohaterami książek Renaty Piątkowskiej” odbyło się w poniedziałek 31 sierpnia. Poznaliśmy malarza Teofila z opowiadania “Odpukać w niemalowane drewno” (książka “Szczęście śpi na lewym boku”). Po rozmowie o przesądach i po tradycyjnej gimnastyce wykonano rysunki związane z tematem opowiadania. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe podziękowanie i piękną zakładkę do książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


14.08.2015

13 sierpnia odbyło się spotkanie z Agnieszką Jaworską i otwarcie wystawy fotografii z cyklu Wymyślone – niestworzone.
Agnieszka Jaworska – urodzona w 1979 r. w Bielsku – Białej. W 2004 r. ukończyła Edukację Artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu
Śląskiego w Katowicach. Dyplom artystyczny z wyróżnieniem, z grafiki warsztatowej, uzyskała w pracowni prof. zw. Andrzeja Pietscha, wraz z aneksem z fotografii w pracowni prof. zw. Witolda Jacykowa. Od 2004 r. pracuje na macierzystej uczelni, od 2012 roku na stanowisku adiunkta w Pracowni Fotografii, w Zakładzie Teorii Sztuki i Fotografii Artystycznej. W 2011 r. zrealizowała przewód doktorski z Fotografii na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Zajmuje się fotografią, grafiką oraz projektowaniem ubioru i form użytkowych.
Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych w Polsce, Belgii, Francji, Kanadzie, Szwecji.