Spotkania z Ewą Sotomską i książką “Bajki mazurskie”

15 października 2019 roku odbyły się dwa spotkania z Ewą Sotomską i książką “Bajki mazurskie”.

Prezentowana na spotkaniu książka zawiera bajki, które ukazały się drukiem między 1867 a 1939 rokiem w kalendarzach i gazetach dla Mazurów. Ewa Sotomska je zebrała i dokonała wyboru, ilustracje wykonała Ewa Kownacka.

Książka ukazała się w serii „Moja Biblioteka Mazurska” Oficyny Wydawniczej „Retman”.

W spotkaniach wzięły udział dzieci z klas I-III Szkoły Mistrzostwa Sportowego i klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Pani Ewa przeczytała dzieciom głośno wybrane bajki, odpowiadała na pytania i podarowała uczestnikom spotkania naklejki z ilustracjami.

Dzieci ze Szkoły nr 2 wykonają ilustracje do wysłuchanych bajek i przyniosą je do biblioteki w przyszłym tygodniu.

Spotkania zrealizowane zostały w ramach zadania publicznego “Mazurzy pilnie poszukiwani”.

Zadanie jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.