Styczeń 2010

28.01.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 28.01.2010 r. to zima… i ta za oknem i ta w książeczkach i ta na obrazkach. Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań z książeczki Heleny Bechlerowej “Zima z białym niedźwiedziem” i wykonały piękne czarno-białe rysunki.

 


21.01.2010

“Czwartkowe spotkania z książką” 21.01.2010 to Święto Babci i Dziadka. Czytaliśmy J.Sanschagrina “Kamyczek u babci i dziadka”. Dzieci narysowały swoje babcie i swoich dziadków.

 


20.01.2010

Czy w Państwa domu mieszka kot? A może marzycie o tym, aby zamieszkał w nim kot doskonały? Jeśli tak, to ten konkurs jest dla Państwa. Opowiedzcie o swoim wyjątkowym kocie albo o kocie, który zamieszkał w Waszej wyobraźni. W konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Na krótkie opowiadania i wiersze o kotach czekamy do 20 lutego. Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs 3 utwory. Można je dostarczyć osobiście do naszej Biblioteki na zamku lub do Filii nr 3 przy ul. Chrobrego, wysłać pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Mickiewicza 22,
14-100 Ostróda z dopiskiem: konkurs “Kot”, lub wysłać droga mailową na adres bibliotekaostroda@o2.pl z podaniem tematu: konkurs “Kot”. Na pracach proszę podać imię
i nazwisko oraz adres mailowy lub numer telefonu bądź nr gg.
Już od 25 stycznia w obu naszych bibliotekach można też wziąć udział w konkursie czytelniczym Na kocich łapach przez literaturę. Jest mini test, opracowany w wersji dla dzieci i dla dorosłych.
Konkursy są organizowane z okazji obchodzonego 17 lutego Światowego Dnia Kota. Nagrody
i wyróżnienia zostaną wręczone 24 lutego na spotkaniu z twórcami wystawy plastycznej poświęconej kotom. Patronat nad imprezą objęło czasopismo Kocie Sprawy, które jest też fundatorem wspaniałych nagród dla zwycięzców konkursu literackiego – jednej rocznej i dwóch półrocznych prenumerat Kocich Spraw.

 

 

Spotkanie DKK – udane rozpoczęcie 2010 roku

 

27 stycznia w Czytelni MBP odbędzie się spotkanie z Romualdem Aramowiczem, twórcą wystawy fotografii Tak wygląda moje miasto nocą. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

 


17.01.2010

Podczas ferii zimowych zapraszamy dzieci do biblioteki w godz. 12.00-13.00 na wspólne głośne czytanie. Na naszych spotkaniach z książką będziemy poznawać krótkie opowiadania i wykonywać ilustracje do czytanych tekstów.
Spotkania będą odbywać się w Oddziale dla Dzieci na zamku i w Filii nr 3 przy ul. Chrobrego. Wstęp wolny

 


14.01.2010

“Czwartkowe spotkania z książką”

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 14.01.2010 rozmawialiśmy o karnawale. Przeczytaliśmy G.Delahaye “Martynka idzie na bal”, dzieci wykonały maski karnawałowe. Na spotkaniu zostały też wręczone nagrody za udział w konkursie rysunkowym “Moje kolorowe święta”. Każde z trzydzieściorga dzieci biorących udział w konkursie otrzymało od organizatora-firmy GDD – dystrybutora produktów Staedtler – zestaw do kolorowania.

 


13.01.2010

Spotkanie z historią: odczyt Jana Maciejewskiego

13 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z historią, na którym w miłej atmosferze wysłuchaliśmy odczytu Jana Maciejewskiego pt.: Nasze odkrywanie świata – blisko i daleko”.
Jan Maciejewski – z wykształcenia historyk, a z zamiłowania podróżnik – pokazał jak połączyć naukę z zabawą. Wędrując przez Warmię i Mazury oraz przez Dolny Śląsk (głównie Sudety) przybliżał swoim uczniom historię.
Młodzi ludzie wraz ze swoim opiekunem zwiedzili cmentarze wojenne, muzea, zamki, liczne pomniki przyrody; chadzali ścieżkami nieużywanych wiaduktów kolejowych; wspinali się na skałkach, zapoznając się jednocześnie z historią odwiedzanych miejsc. My także tam byliśmy, oczywiście pośrednio, dzięki zdjęciom z podróży, które były uzupełnieniem odczytu pana Maciejewskiego.

 


8.01.2010

Wizyta dzieci w bibliotece

8.01.2010 r.naszą filię odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. Była to pierwsza wycieczka w tym roku kalendarzowym. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, układ księgozbioru
a z książek i czasopism dla najmłodszych wybrały takie, które zostały głośno przeczytane.

 


7.01.2010

“Czwartkowe spotkania z książką”

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 7.01.2010 r. wspominaliśmy minione Święta Bożego Narodzenia. Przeczytaliśmy opowiadanie Marty Stemplewskiej “Pomocnik Świętego Mikołaja”. Dzieci narysowały świąteczne prezenty.

 


6.01.2010

Zapraszamy na nową wystawę. Tym razem obejrzeć możemy wystawę fotografii Romualda Aramowicza zatytułowaną “Tak wygląda moje miasto nocą”.

 

 

Kolejne spotkanie z historią

13 stycznia o godz. 17.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej na zamku odbędzie się kolejne spotkanie z historią zorganizowane przez Bibliotekę i Stowarzyszenie “Sasinia”, na którym posłuchamy odczytu Jana Maciejewskiego “Nasze odkrywanie świata – blisko i daleko”. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.