Wieczór z rosyjską piosenką liryczną

Dnia 17 czerwca, wyjątkowo w poniedziałek i nie w czytelni, lecz na dziedzińcu zamkowym, odbył się mini recital Andrieja Turicyna, który zaprezentował liryczne pieśni rosyjskie, ukraińskie oraz współczesne, wszystkim znane, m.in. „Biełyje rozy”, „Tumany”.
mbostroda
Andriej Turicyn jest malarzem, rysownikiem i muzykiem – gra, śpiewa i komponuje. Ten niezwykle utalentowany artysta za swoją działalność został uhonorowany wieloma nagrodami.
mbostroda
W naszym mieście przebywa na plenerze zorganizowanym przez stowarzyszenie ARS et LIBER,
a wieczór z piosenką rosyjską w jego wykonaniu był wydarzeniem zorganizowanym przez
stowarzyszenie we współpracy z biblioteką w ramach “Mostu kulturalnego Ostróda – Kaliningrad, Ostróda – Swietłogorsk”.
mbostroda
Podczas występu Andriej Turicyn swoją spontanicznością, radością zaraził słuchaczy, do tego stopnia, że wielu zachęcił do tańca.