Wrzesień 2009

30.09.2009

30 września odbyło się spotkanie z ostródzkim artystą – rzeźbiarzem, rysownikiem, muzykiem – Marianem Mackiewiczem.
Uczestnicy spotkania wysłuchali rozmowy o twórczości naszego gościa, mini koncertu, a na zakończenie obejrzeli wystawę prac.

 

 

 

 


25.09.2009

“Czwartkowe spotkania z książką” 24.09.2009 poświęcone było jesiennym zbiorom owoców i warzyw. Przeczytano książeczkę Wiesława Drabika “Łakomczucha” oraz opowiadanie Marii Kownackiej “Wystawa plonów z ogródka” z książki “Razem ze słonkiem. Złota jesień”. Dzieci przygotowały zapasy do spiżarni – pokolorowały i wycięły różne owoce i warzywa, a następnie “ułożyły je na półeczkach” (przypięły do specjalnie przygotowanej planszy).
Na to spotkanie przyszło 34 dzieci oraz kilkanaście osób towarzyszących najmłodszym dzieciom (to rekordowa liczba w ponad trzyletniej już historii “Czwartkowych spotkań z książką”). Cieszymy się, że w tak niewielkim pomieszczeniu udało nam się dla każdego znaleźć miejsce do twórczej pracy.

 


18.09.2009

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 17.09.2009r przeczytaliśmy książkę „Bobek wyprawa i rzeczy w sam raz” Beaty Ostrowickiej. Zaprezentowaliśmy książki z naszych zbiorów o grzybach. Dzieci wykonywały papierowe grzyby w kolorowej jesiennej trawie z Krepiny.

 

Spotkanie w czytelni z Marianem Mackiewiczem

CENTRUM KULTURY W OSTRÓDZIE
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ZAPRASZA
NA SPOTKANIE AUTORSKIE
Z MARIANEM MACKIEWICZEM
RZEŹBIARZEM, RYSOWNIKIEM,
DEKORATOREM, MUZYKIEM FOLK

W PROGRAMIE:

PREZENTACJA TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ – WYSTAWA

MINI-KONCERT W WYKONANIU MARIANA MACKIEWICZA I ZAPROSZONYCH GOŚCI:
SŁAWOMIRA KOWALSKIEGO
I MIECZYSŁAWA WOJTKOWSKIEGO

30 WRZEŚNIA (ŚRODA), GODZ. 17.00
CZYTELNIA NA OSTRÓDZKIM ZAMKU

 


15.09.2009

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 10.09.2009r. zaprezentowaliśmy książki z naszych zbiorów dotyczące gadów. Dzieci poznały przygody “Jaszczurka Jurka” z książeczki Antoona Kringsa… I żeby przekonać się, że węże nie są takie straszne, wykonały kolorowe, papierowe węże.To spotkanie filmowała Telewizja Ostróda.

 


14.09.2009

8 września odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki oraz zaproszonych gości zorganizowane przez Panią Annę Salwę z okazji szczególnego dnia – 09.09.2009.
Tematem spotkania była, oczywiście, uważana za mistyczną od najdawniejszych czasów cyfra 9.
Pani Anna przekazała nam wiele ciekawostek związanych z „dziewiątką” i nawet zorganizowała małe ćwiczenia, dzięki którym nie tylko wiemy co to idy, nony i kalendy, ale potrafimy podać dzień swoich urodzin wg kalendarza rzymskiego.
Wszystkim zainteresowanym tematem proponujemy książki Władysława Kopalińskiego dostępne w naszej Bibliotece – Słownik symboli, Słownik mitów i tradycji kultury.

 


12.09.2009

9 września dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki gościł pisarza – Pana Wojciecha Widłaka – autora książek o Panu Kuleczce.
W Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się spotkanie autorskie, podczas którego Pan Wojciech Widłak opowiadał o swoich książkach, czytał ich fragmenty i odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Na zdjęciu nr 1: Wojciech Widłak z klubowiczami z Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 

 


5.09.2009

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 3.09.2009 przeczytaliśmy książkę Arnauld Almeras “Maszyna do bicia” i nauczyliśmy dzieci robić wiatraczki.