Wrzesień 2011

 

29.09.2011

Nasze zajęcia twórcze służą zdobywaniu nowych umiejętności. 22 września Klub Zwariowanych Robótek poznawał kolejne ściegi, 29 września uczył się robienia kolczyków w jednej gamie kolorystycznej, a na zajęciach 6 października (wyjątkowo w czwartek) powstały bardzo ładne zawieszki na szyję z materiału – “pyzaty kwiatek”.

 

 

Na “Czwartkowych spotkaniach z książką” 29.09.2011 rozmawialiśmy o powietrzu, lataniu, latawcach. Z książki Natalii Usenko i Danuty Wawiłow “Wierzbowa 13” przeczytaliśmy opowiadanie “Wietrzny jeździec”. Z kolorowego papieru, drucików i skrawków materiału dzieci wyczarowały baśniowe latawce.

 


27.09.2011

27 września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Rozmawialiśmy na nim o powieści Marcina Pałasza “Licencja na zakochanie”. Jest to warta polecenia opowieść o pierwszej miłości, przyjaźni, samoakceptacji i empatii; napisana świetnym językiem, osadzona w realnej rzeczywistości. Wśród naszych młodych klubowiczów zdania były podzielone, ale większości z nas książka bardzo się podobała.
Na spotkaniu w październiku spotkamy się z książką Dariusza Rekosza “Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera”.

 


“Z aparatem po Polsce” – otwarcie wystawy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wyprawa rowerowa na Nordkapp – prelekcja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


“Czwartkowe spotkania z książką” 22.09.2011

W czasie spotkania rozmawialiśmy o minionych wakacjach. Wspominaliśmy wakacyjne przygody i wycieczki. Przeczytaliśmy książkę Marcina Przewoźniaka pt.: “Agatka – zabawa w udawanie”. Następnie dzieci wykonywały kartki z pozdrowieniami z wakacji.

 


Spotkanie DKK – wrzesień

20 września Dyskusyjny Klub Książki spotkał się z powieścią Davida Nichollsa “Jeden dzień”.
Omawiana na spotkaniu książka podobała się ostródzkim klubowiczom – doceniliśmy język, błyskotliwe dialogi, narrację, ale różniliśmy się w ocenie bohaterów i ich wyborów.
25 października o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z powieścią Richarda Paula Evansa “Szukając Noel”.

 


Wrzuć guzik, wrzuć koralik…

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zajęcia twórcze – 15 września

Spotkanie Klubu Zwariowanych Robótek 15 września to pierwsze zajęcia z szycia – uczyłyśmy się podstawowych ściegów. Kolejne zajęcia poświęcone szyciu już za tydzień.

 

 


“Czwartkowe spotkania z książką” 15.09.2011

Na spotkaniu rozmawialiśmy o ptakach zamieszkujących nasze lasy. Przeczytaliśmy książeczkę Teresy Menciny pt.: “Każdy dudek ma swój czubek”. Następnie dzieci wycinały ptaszki z kolorowych gazet i naklejały na tekturowe kartki.

 


8 Wrzesień 2011

8 września, na pierwszym powakacyjnym spotkaniu Klubu Zwariowanych Robótek, nauczyłyśmy się robić kolczyki ze sznurka i drewnianych koralików. Gościem na naszych zajęciach była zaprzyjaźniona z naszym Klubem Pani Wioletta Rusinkowska, która podczas wakacji prowadziła warsztaty tworzenia biżuterii ze sznurka. Spotkanie rozpoczęłyśmy od wizyty w Muzeum w Ostródzie, gdzie właśnie odbywało się otwarcie wystawy poplenerowej “Iława odbita w wodzie”.

 


Nowa wystawa w czytelni

7 września w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej na ostródzkim zamku odbyło się otwarcie wystawy prezentującej prace dzieci i młodzieży, które powstały podczas wakacji na “Zajęciach Twórczych dla Każdego” oraz na “Eko-zajęciach”.
Podczas spotkania zostały wręczone nagrody zwycięzcom wakacyjnego konkursu na najaktywniejszego czytelnika lata 2011 oraz dzieciom, które zdobyły największą ilość punktów podczas “Eko-zajęć”.
Wystawę można oglądać do końca września w godzinach pracy Biblioteki.

 

 


Ważna informacja

W związku z licznymi prośbami o przedłużenie terminu składania prac na konkurs fotograficzny “Z aparatem po Polsce” Biblioteka postanowiła przesunąć termin do 23 września.

 


“Czwartkowe spotkania z książką” 1.09.2011

Na spotkaniu czytaliśmy rozdział z książeczki Stefano Sibella “Niesamowite historie” o “Nieokrzesanych krasnalach”. Rozmawialiśmy o kulturze osobistej i dbaniu o wygląd. Następnie dzieci rysowały ilustracje do przeczytanej bajeczki.

 

 

30 sierpnia odbyły się ostatnie wakacyjne “Eko-zajęcia”. Kontynuowaliśmy na nich lekturę znanej już pozycji Susan Meredith “Dlaczego powinniśmy chronić naszą planetę” oraz wykonaliśmy ramki do wakacyjnych fotografii.