Wystawa „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur

W Czytelni biblioteki w zamku od 2 października do 4 listopada można oglądać wystawę „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur” zorganizowaną w ramach zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn.: „Mazurzy pilnie poszukiwani 2: Historia z faktów i podań utkana”, w którym biblioteka jest partnerem.

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
“Wystawa „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur” prezentuje wybór legendarnych i baśniowych postaci, stworzeń i upiorów, znanych z warmińskich i mazurskich gadek oraz powiastek ludowych. “
Prezentowana wystawa została udostępniona stowarzyszeniu ARS et LIBER w ramach umowy o współpracę przez
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.
Do oglądania wystawy zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.