Z książką na start

Rozpoczęła się druga edycja projektu Mała książka – wielki człowiek”, która skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym z roczników 2013-2016.

Już od poniedziałku zapraszamy do Oddziału dla Dzieci w zamku i do filii przy ul. Chrobrego po wyprawki czytelnicze zawierające: książkę dla dziecka, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, na której dzieci zbierają naklejki.
Naklejkę na Kartę otrzymuje dziecko każdorazowo gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książki.
Na każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny dyplom i upominek – niespodzianka.

Uczestnikami projektu są dzieci, które zapiszą się do biblioteki oraz te, które już są czytelnikami.

Dzieci, które brały udział w edycji 2018 i zebrały 10 naklejek, mogą wziąć również udział w edycji 2019.

W naszej bibliotece wyprawki czytelnicze czekają też na dzieci z rocznika 2017.