Zajęcia z dziećmi

Oddział dla dzieci >>>


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MBP Oddział dla dzieci,

ul. Mickiewicza 22

Grudniowe spotkania Klubu Motyli Książkowych rozpoczęliśmy zimowym tematem. Przeczytaliśmy fragment bajeczki „Maks zimą” Christiana Tielmanna, a podczas części plastycznej zajęć dzieci z wacików wykonały bałwanki na patyczkach.
11 grudnia zrobiło się świątecznie – uczestnicy wysłuchali opowiadania o Czupieńkach z książki „Gwiazdka” Gerarda Moncomble, a następnie wykonali bombki – aniołki na choinki. Ostatnie
w 2018 roku zajęcia (18.12) były poświęcone choince. Dzieci wysłuchały opowiadania „Choinka: opowieść o przyjaźni i miłości’ Sally Gilmore, porozmawialiśmy o choinkach a następnie dzieci wykonały kolorowe choinki na papierowych stożkach.
mbp ostroda biblioteka
mbp ostroda biblioteka
W grudniu odbyły się tylko dwa spotkania Klubu Zwariowanych Robótek.  7 grudnia uczestnicy wykonywali obrazy – kolaż z białej koronki, waty i papierowych serwetek na granatowym tle, a 14 grudnia, podczas ostatniego spotkania w roku, klubowicze pracowali nad ozdobami choinkowymi – aniołkami.
mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

 

 

mbp ostroda biblioteka

 


Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

Grudniowe spotkania z książką w bibliotece rozpoczęliśmy 6 grudnia. Podczas zajęć rozmawiano
z dziećmi o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.  Głośno przeczytaliśmy opowiadanie
„ O świętym Mikołaju” z książeczki Renaty Banaszczyk

„ Opowieści wigilijne”. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały  kartki- prezenty dla Mikołaja.

Podczas następnego spotkania, 13 grudnia, po lekturze opowiadania „ O czarodziejskiej sosence” ze zbiorku  „ Opowieści Wigilijne” Renaty Banaszczyk, wykonano ozdoby choinkowe z papieru, którymi udekorowano biblioteczna choinkę.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

20 grudnia, podczas kolejnego spotkania z Misiem Czytusiem, przeczytano opowiadanie „Białe Święta” z książeczki  „Bajkowe Święta” . Na popołudniowych zajęciach z cyklu Spotkania z Książką dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem  „Święta z dziadkiem” autorstwa Michaela Morpurgo. Podczas pracy plastycznej mali uczestnicy  wykonywali  papierowe gwiazdy na naszą choinkę.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

Ostatnie w tym roku spotkanie w bibliotece odbyło się 27 grudnia. Przeczytaliśmy opowiadanie „Sylwester i Nowy Rok” z książki Renaty Piątkowskiej „ Gdyby jajko mogło mówić”  i wykonaliśmy piękne przestrzenne gwiazdy- dekoracje sylwestrowe.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

Listopadowe spotkania z książką w bibliotece rozpoczęliśmy 8 listopada, tradycyjnie we czwartek. Podczas zajęć rozmawiano z dziećmi o zbliżającym się święcie odzyskania przez Polskę niepodległości. Głośno przeczytaliśmy wiersz Czesława Janczarskiego „ Barwy ojczyste” oraz Ludwika Wiszniewskiego „ 11 Listopada”. Na popołudniowych zajęciach dzieci zapoznały się
z opowiadaniem Wioletty Piaseckiej  „ Ignaś – opowieści patriotyczne”.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

mbp ostroda biblioteka

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały biało- czerwone zakładki do książek, które później rozdawaliśmy naszym czytelnikom w ramach akcji „100 zakładek na 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Podczas następnego spotkania, 15 listopada, rozmawialiśmy o zbliżającym się Święcie Pluszowego Misia. Głośno przeczytano książeczkę Agaty Królak „ Czyjemisie” oraz opowiadanie „ Miś i drzewo miodowe” z książki Wandy Chotomskiej „ Rymowanki- zabawianki Kubusia Puchatka”.

Podczas zajęć plastycznych wykonano portret misia i umieszczono go w kolorowej, okrągłej ramce.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

 

 

mbp ostroda biblioteka

22 listopada, podczas kolejnego spotkania z książką i Misiem Czytusiem, przeczytano głośno bajkę  D. Mellinga  „Kto przytuli misia Tulisia” oraz „ Opowieści Misia Tulisia: bajki dla chorusków
i nie tylko” B. Zelmana.

Podczas pracy plastycznej dzieci wykonały postać misia z miękkich gałganków naklejanych na kartki papieru.

29 listopada, podczas czwartkowego spotkania z Misiem Czytusiem przeczytano książeczkę „Róznimisie” Agaty Królak i wykonano laurkę dla Misia Czytusia z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

 

 

mbp ostroda biblioteka

Na popołudniowych zajęciach odbyły się uroczyste obchody rocznicy nadania imienia bibliotecznemu misiowi.  Jak co roku przypomnieliśmy dzieciom historię nadania imienia Misiowi Czytusiowi oraz tradycję Święta Pluszowego Misia. Przeczytano książeczkę Janiny Biernat „ Mały miś i przytulanka”, następnie odbyły się konkursy i zabawy : malowanie balonów, odgadywanie wylosowanych zagadek, rozwiązanie krzyżówki. Dzieci złożyły życzenia bibliotecznemu pupilowi
i podarowały mu własnoręcznie wykonane laurki. Na koniec uroczystości miał miejsce słodki poczęstunek.

mbp ostroda biblioteka

 

 

 

 

 

 

 


 

MBP Oddział dla dzieci,

ul. Mickiewicza 22

 

Listopadowe literacko-plastyczne zajęcia w Klubie Motyli Książkowych rozpoczęły się spotkaniem
z przesympatyczną gąsienicą, bohaterką bajeczki Antoona Kringsa „Pannica Gąsienica”. Podczas części plastycznej dzieci tworzyły gąsienice na liściu z kolorowego papieru. Kolejne spotkanie, 13 listopada, poświęcone było tęczy.

Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Noddy i Czarodziejska Tęcza”, odkryły kolory tęczy na płytach CD, a następnie, podczas indywidualnej pracy plastycznej, same zrobiły tęcze, które można zawiesić w pochmurne dni w oknie. 20 listopada na zajęciach pojawił się jesienny temat: las i grzyby. Po przeczytaniu opowiadania Bohdana Butenki „Grzyby i król” uczestnicy samodzielnie zrobili muchomory.

Na ostatnim listopadowym spotkaniu świętowaliśmy razem z misiami, które 25 listopada mają swój dzień: Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przeczytaliśmy opowiadanie ze zbioru Carol Lawson „O niedźwiadkach i wesołych przypadkach”, a następnie dzieci wspólnie ułożyły puzzle
z Kubusiem Puchatkiem. Podczas części plastycznej zajęć każdy z uczestników zrobił misia
z kolorowych kółeczek różnej wielkości.
mbp ostroda biblioteka
   
mbp ostroda biblioteka

W Klubie Zwariowanych Robótek listopad rozpoczęliśmy „siecią tajemnic” – robieniem pajęczyn
z pająkami. 16 listopada pozostaliśmy jeszcze w temacie duchów i uczestnicy pracowali nad zabawnymi girlandami z duchami. 23 listopada, z okazji zbliżającego się Dnia Misia, dzieci robiły zawieszki w kształcie misia z kolorowej włóczki. Podczas ostatnich zajęć listopadowych powstały lampiony z zimowym krajobrazem. Zajęcia w Klubie Zwariowanych Robótek rozpoczynamy prezentacją książek związanych tematycznie z zajęciami, które można wypożyczać w bibliotece

mbp ostroda biblioteka

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Za nami dwa miesiące spotkań z dziećmi w Oddziale dla Dzieci w zamku.

 

Zajęcia w Klubie Motyli Książkowych rozpoczęliśmy 18 września. Tego dnia tematem były jesienne drzewa. Po przeczytaniu wierszy ze zbiorów „Wielka Księga Polskiej Poezji dla dzieci” oraz „Wiersze dla dzieci” Ewy Szelburg-Zarembiny, dzieci robiły piękne jesienne drzewa z pieczątek z liści. Podczas kolejnego spotkania (25.09) kontynuowaliśmy jesienne tematy. Dzieci wysłuchały bajeczki „Musti sprowadza deszcz”, a następnie, jako samodzielną pracę, robiły parasole z kolorowego papieru. 2 października już na dobre przywitaliśmy Panią Jesień i po wysłuchaniu wierszy
z książeczki Patrycji Miziołek „Wierszyki przedszkolaka” każde dziecko zrobiło panią jesień z liści.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.10 wyruszyliśmy w podróż z panem Maluśkiewiczem z wierszyka Juliana Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Po jego wysłuchaniu dzieci robiły rybki z kolorowej bibuły oraz liści. Na kolejnym październikowym spotkaniu dzieci wysłuchały bajeczki Rachel Bright „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić”. Podczas pracy wspólnej został narysowany las dla wiewiórek, natomiast jako pracę samodzielna dzieci robiły wiewiórki. 23.10 tematem przewodnim była wesoła czarownica. Maluszki dzielnie wysłuchały opowieści Julii Donaldson „Miejsce na miotle” i wspólnie narysowały miotłę z miejscami dla przyjaciół czarownicy. Jako pracę samodzielną dzieciaczki robiły czarownicę. W ostatni wtorek października tematem spotkania były warzywa. Maluszki wzięły czynny udział w czytaniu wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy, pokazując obrazki z kolejnymi warzywami występującymi w wierszu. Po przeczytaniu wiersza każde dziecko samodzielnie tworzyło dynię z bibuły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 września rozpoczęliśmy nowy sezon w Klubie Zwariowanych Robótek. Tego dnia uczestnicy pracowali nad słodkimi pocztówkami. Kolejne spotkanie odbyło się 5 października – powstały podczas niego jesienne pieczątki, które następnie były oprawiane w ramkę. 12.10 pracowaliśmy nad budkami na cukierki z pięknego kolorowego papieru. 19.10 przyszedł czas na MiniBooksy, które mogą być jednocześnie nietypową kartką z życzeniami. Ostatnie październikowe warsztaty poświęciliśmy motylom książkowym.

Każde spotkanie Klubu Zwariowanych Robótek rozpoczynamy przeglądem książek związanych tematycznie z zajęciami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

Październikowe Spotkania z Misiem Czytusiem cieszyły się sporym zainteresowaniem małych uczestników. Rozpoczęliśmy je 4 października kolażem “Dary jesieni- grzyby”.

Zajęcia plastyczne zwyczajowo poprzedzone zostały głośnym czytaniem: dzieci wysłuchały opowiadania Beaty Ostrowickiej  pt. “Bobek, wyprawa i rzeczy w sam raz, czyli ważne sprawy małych ludzi”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tematem kolejnych zajęć, które odbyły się 11 października były jesienne zabawy. Uczestnicy wysłuchali bajki Tomasza Smojlika pt.”Żubr Pompik” i wykonali pracę plastyczną – wyklejankę z jesiennych liści i kolorowego papieru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zajęciach 18 października rozmawialiśmy o jesiennym lesie. Przeczytano opowiadanie Beaty Ostrowickiej pt. “Po co te kasztany?” ze zbiorku “Elementarz Przyrodniczy”,  a następnie dzieci wykonały rysunki przedstawiające jesienny las i jego kolory.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie w tym miesiącu spotkanie z Misiem Czytusiem odbyło sie 25 października i poświęcone było 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeczytaliśmy legendę  “O Lechu, Czechu i Rusie” z książki Magdaleny Grądzkiej “Legendy Polskie” i porozmawialiśmy o symbolach narodowych w oparciu o książkę Dariusza Grochala “Polskie symbole”. W ramamch pracy plastycznej uczestnicy wykonali obrazki- wyklejanki z herbem Polski, flagą i nutkami symbolizującymi hymn narodowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

Wrześniowe spotkania z Misiem Czytusiem i Czwartkowe spotkania z książką upłynęły w klimacie nadchodzącej jesieni. Przeczytaliśmy fragmenty z książek „Co ja plotę” oraz „Pokłóciły się poetki” Agnieszki Fraczek, która sprawiła, że wyprawiliśmy w podróż bociany. Opowiadanie „Wspomnienia z lasu” z książki „Bajki w zielonych sukienkach” Anny Mikity oraz opowiadanie „Jesień” z książki ABC Uczę się” Małgorzaty Strzałkowskiej zainspirowały nas do namalowania korali dla Pani Jesieni. A Żubr Pompik w opowiadaniu „Zagadkowe Szyszki „ Tomasza Samojlika sprawił, że powstały jesienne zielniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MBP Oddział dla dzieci,

ul. Mickiewicza 22

Wakacje 2018

Podczas tegorocznych wakacji w Oddziale dla Dzieci odbywały się zajęcia literacko-plastyczne, podczas których w lipcu czytaliśmy „Baśniobór” Brandona Mulla, natomiast w sierpniu sięgnęliśmy po różne książki, między innymi opowiadania Grzegorza Kasdepke. Podczas każdego ze spotkań dzieci po wysłuchaniu fragmentu tekstu wykonywały wiele ciekawych prac plastycznych, często poznając nowe techniki oraz rozegrały mnóstwo pasjonujących rozgrywek gier planszowych takich jak: Dobble, Zgadnij kim jestem, Jenga, Uno, 5 Secund, Story Cups.
mbp ostroda
mbp ostroda
Oprócz zajęć literacko-plastycznych Oddział dla Dzieci organizował w tym roku głośne czytanie bajek na dziedzińcu – była to oferta skierowana do najmłodszych czytelników. Spotkania z bajką kończyły się wykonywaniem ilustracji do przeczytanego tekstu. Czytaliśmy bajki Julii Donaldson: „Gruffalo”, „Mały Gruffalo”, „Miejsce na miotle”.
Dla wielbicieli kina dwa razy w miesiącu odbywały się projekcje filmów animowanych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Szczególnym powodzeniem wśród uczestników wakacyjnych zajęć cieszyły się warsztaty rękodzieła, które odbywały się na zamkowym dziedzińcu. Podczas tych spotkań uczestnicy zdobyli nowe umiejętności takie jak: ozdabianie mydełek metodą decoupage, pieczętowanie tkanin, składanie origami, wyplatanie i tworzenie biżuterii oraz malowanie na szkle.
mbp ostroda
     
mbp ostroda
mbp ostroda
Ostatniego dnia każdego miesiąca była organizowana atrakcja specjalna, czyli Zabawa w Escape Room, podczas której „uwięzione” w bibliotece dzieciaki miały za zadanie rozwiązując zagadki, quizy i krzyżówki wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Lipcowy Escape room odbył się pod hasłem „Ucieczka z Baśnioboru”, sierpniowy natomiast nosił tytuł „W niewoli u braci Grimm”.
mbp ostroda

 


Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

Sierpień 2018 – Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

W sierpniu w każdy poniedziałek “Na punkcie bajek mam kota czyli znane bajki opowiedziane
po nowemu” – uczestnicy słuchali nowych wersji klasycznych bajek w interpretacji Grzegorza Kasdepke i Jarosława Mikołajewskiego. Po wysłuchaniu tekstów: “Słowik”, “Nowe szaty cesarza”, “Żabi król”, “Czterej muzykanci z Bremy” wykonywano prace plastyczne różnymi technikami.

W środy “W bibliotece wszystko gra” czyli gry planszowe, puzzle i różne układanki.

Czwartki to spotkania z twórczością Agnieszki Frączek. Wysłuchano opowiadań: “Kaczka
w berecie”, “Hura, hura! Duchów fura”, “Kot z poziomek”, “Sabat czarownic” oraz wierszy “Noc nad miastem” i “W moim pokoju”. Spotkania kończyły się pracami plastycznymi.

Wystawki prac można oglądać na planszach w oknie i wewnątrz biblioteki.

 

Poniedziałki:

Środy:

Czwartki:

 


Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

Czerwiec/ Lipiec 2018 – Filia nr 3, ul. Chrobrego 2

    Wakacyjne spotkania w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Bolesława Chrobrego 2
w Ostródzie rozpoczęły się już w ostatnim tygodniu czerwca. Nasze propozycje spotkań
w poniedziałki, środy i czwartki spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

 

    Od 25 czerwca w każdy poniedziałek  “Na punkcie bajek mam kota czyli znane bajki opowiedziane po nowemu” – uczestnicy słuchają nowych wersji klasycznych bajek w interpretacji Grzegorza Kasdepke i Jarosława Mikołajewskiego. Za nami “Czerwony Kapturek”, “Calineczka”, “Złota kaczka”, “Stoliczku, nakryj się”, “Kopciuszek”, “Smok Wawelski”. Po wysłuchaniu tekstu prace plastyczne wykonywane różnymi technikami.

 

    W środy “W bibliotece wszystko gra” czyli gry planszowe, puzzle i różne układanki.
Czwartki to spotkania z twórczością Agnieszki Frączek. Wiersze i opowiadania tej autorki cechuje zabawa słowem i to też dostrzegają nasi uczestnicy. Spotkania kończą się pracami plastycznymi.
Wystawki prac można oglądać na planszach w oknie i wewnątrz biblioteki.

 

Poniedziałki:

Środy:

Czwartki:

 


 

Czerwiec 2018

 

Czerwcowe “Czwartkowe spotkania z książką” rozpoczęliśmy 7 czerwca od rozmowy o przyjaźni. Przeczytano książkę Nele Moost “Wszystko moje! czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza” i wykonano pracę plastyczną – lalki z różnych materiałów.

14 czerwca z okazji zbliżających się Dni Morza nawiązaliśmy do bardzo ważnego wydarzenia, czyli  odzyskania przez Polskę dostępu do morza. Zaprosiliśmy też do udziału w Ostródzkich Dniach Morza, gdyż nasze miasto łączy się z Bałtykiem poprzez rzekę Drwęcę oraz Kanał Elbląski.
Po wysłuchaniu książki Urszuli Rychlińskiej”Tomcio marynarzem” wykonano materiałowe żaglówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 czerwca rozmawialiśmy o zwyczajach związanych z obchodami nocy świętojańskiej. Przeczytano baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego “Kwiat paproci” z książki “Najpiękniejsze baśnie polskie”. Praca plastyczna to oczywiście kwiat paproci wykonany z kolorowych papierów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Czerwiec w Klubie Motyli Książkowych był poświęcony nietypowym świętom. 5 czerwca obchodzony był Dzień Środowiska i tego dnia dzieciaczki wysłuchały kilku wierszyków z książeczki „Ekologiczne dzieciaki, czyli bon-ton w przyrodzie” Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk, o tym, jak należy się zachowywać w lesie. Kolejnym etapem była praca samodzielna – kolorowe kameleony. 12 czerwca obchodziliśmy Dzień Wolnych Książek. Dzieci wysłuchały bajeczki Jahanne Mercier „W bibliotece”, natomiast jako pracę samodzielną robiły książeczki na patyczkach, które przypominały książko-kwiatki. 19 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie naszych małych klubowiczów. Tego dnia dzieci wysłuchały bajeczki Giles Andreae „Żyrafy nie umieją tańczyć”, a podczas pracy samodzielnej powstały piękne żyrafy, które jednak potrafią się wyginać w tańcu.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

8 czerwca uczestnicy Klubu Zwariowanych Robótek pracowali nad drewnianymi zakładkami ozdabianymi metodą decoupage. 15 czerwca podczas spotkania ozdabialiśmy mydełka również metodą decoupage, które po zapakowaniu mogą być komuś podarowane. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie klubowiczów miało luźną formę. Uczestnicy opowiadali o najbardziej udanych pracach i dzielili się z innymi swoimi talentami. Potem każdy mógł spróbować swoich sił w dzierganiu.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym małym, i tym troszkę starszym za uczestnictwo w zajęciach. Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji i zapraszamy ponownie we wrześniu.

 


 

Maj 2018

Majowe spotkania Klubu Motyli Książkowych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom rozpoczęliśmy 8 maja. Tego dnia maluszki po wysłuchaniu bajeczki Sharon Jennings „Franklin i książka z biblioteki” pracowały nad przepięknymi zakładkami z kolorowych papierowych paseczków. Kolejne spotkanie, które odbyło się 15 maja poświęcone było ogrodowi i kwiatkom. Uczestnicy wysłuchali opowiadań Liliany Stafford „Ogród panny Amelii”  i wspólnie dyskutowali, co powinno się znajdować w ogrodzie, i jak o to dbać. Jako pracę samodzielną dzieci robiły kolorowe obrazki z materiału, bibuły i guzików, na których nie zabrakło kwiatów. 22 maja uczestnicy poznali tajemnice biedronek. Tego dnia po wysłuchaniu książeczki Joanny Liszewskiej „Biedronka” maluszki wspólnie stworzyły przepiękny kolorowy świat biedronek, a podczas pracy samodzielnej powstało w bibliotece stado uśmiechniętych czerwono-czarnych owadów.

29 maja obchodzone było nietypowe święto, a mianowicie Dzień Sąsiada, i tego też dnia klubowicze po wysłuchaniu kilku wierszyków z książeczki Doroty Gellner „Czekoladki dla sąsiadki” narysowały wspólnie swoich sąsiadów, a prace można podziwiać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży biblioteki na zamku. Kolejnym etapem spotkania była praca samodzielna, czyli plastelinowe słodycze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klub Zwariowanych Robótek rozpoczął swoje podboje 11 maja. Tego dnia było trochę wycinania i klejenia, gdyż uczestnicy robili lalki na tagu. Kolejne spotkanie, które odbyło się 18 maja, na specjalne życzenie uczestników poświęcone było robieniu bransoletek. Uczestnicy poznali inną metodę zaplatania kolorowych sznureczków. 25 maja zajęcia były poświęcone zbliżającemu się świętu, a mianowicie Dniu Matki. Klubowicze, starannie dobierając, dodatki pracowali nad laurkami dla swoich mam.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Majowe „Czwartkowe spotkania z książką” w Filii nr 3 przy ul. Bolesława Chrobrego 2 rozpoczęły się 10 maja od informacji o patronie naszej biblioteki – Tadeuszu Stępowskim.
Po wysłuchaniu fragmentu książki tego autora „Czterej synowie Raka” narysowano postać Smętka.

17 maja nawiązano do „Dnia Dobrych Uczynków”. Po wysłuchaniu opowiadania Renaty Piątkowskiej  „Lustro” z książki „Nie ma nudnych dni” rozmawialiśmy o życzliwości i złości.Praca plastyczna to rysunek własnego sympatycznego odbicia w lustrze.

24 maja rozmawialiśmy o nadchodzącym Święcie wszystkich Mam. Przeczytano książkę Ulfa Stark „Jak mama została Indianką”. Wykonano portrety mam i umieszczono je w ozdobnych ramkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W maju min. w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odwiedzały nas dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Dla niektórych grup były to pierwsze wizyty w bibliotece, a pozostali poznawali postać Tadeusza Stępowskiego, patrona naszej biblioteki, słuchali fragmentów książki „Czterej synowie raka”, przy okazji dowiadując się o Smętku, demonicznej postaci z mazurskich legend.
Na zakończenie spotkań dzieci wykonywały rysunki nawiązujące do wysłuchanego tekstu.