Zofia Kossak na granicy życia i śmierci – odczyt dr Joanny Jurgały-Jureczki

W środowe popołudnie 16 października w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie pt. „Niebo nad otchłanią. Zofia Kossak na granicy życia i śmierci” z okazji 130 urodzin pisarki. Dr Joanna Jurgała- Jureczka w bardzo ciekawy sposób przybliżyła postać Zofii Kossak oraz jej rodziny. Fakt, że panią doktor łączyły i łączą bliskie kontakty osobiste z rodziną Kossaków sprawił, że jej odczyt wzbogacony był również w wiele szczegółów z życia rodziny, co między innymi spowodowało ogromne zainteresowanie zebranych. Ciekawostką, która zaskoczyła wszystkich, a także samą prelegentkę, była informacja przekazana przez Pana Kazimierza Wośka, iż Zofia Kossak w roku 1957 była w Ostródzie i gościła w domu Tadeusza Stępowskiego, patrona naszej biblioteki.